Linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga"

Laager toimub 26.-29. aprillil 2022! Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub

1.-3. klassi õpilastel on koolivaheaegadel võimalus osaleda linnalaagris “Kaheksa ühe hoobiga”. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. Tänu huvitavale ja mängulisele programmile on iga laagripäev eri näo ja teoga.

Laagriprojektis osalevad:

 • Eesti Ajaloomuuseum
 • Eesti Lastekirjanduse Keskus
 • Eesti Loodusmuuseum
 • Nukuteatrimuuseum
 • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
 • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
 • Eesti Tervisemuuseum
 • Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas, ühe kilomeetri raadiuses.  Laager on tänaseks toimunud rohkem kui kümnel korral.

PRAKTILINE INFO

Sihtrühm: laager sobib 1.-3. klassi õpilastele

Kestus ja programm: Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50-10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Rühmad: Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.Ühte rühma mahub kuni 15 last.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30-13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Hind ja tasumine: Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks. Laagrisse on võimalik tulla ka osalise ajaga. Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul.

Tegevused muuseumides:
Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!

 • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanemaid ja veel vanemaid pille ning kuuleme nendest lugusid. Vaatame, mida näeb pööninguaknast. Proovime selga teatrikostüüme. Mängime ja meisterdame.
 • Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime Gildi Gilberti salajasi laekaid, uurime läbi kogu keldri ja peakorruse ning lahendame põnevaid ülesandeid. Muidugi tuleb ka üks otsimismäng.
 • Eesti Lastekirjanduse Keskuses saab seekord seigelda mööda põhjamaade lugusid, mis pärit lähemast ja kaugemast ajast. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.
 • Eesti Loodusmuuseumis uurime näitusel „Hirmus armas nahkhiir”, millised erilised võimed on sellel salapärasel imetajal. Räägime ka selle aasta loomast ning otsime vastuseid mitmetele põnevatele küsimustele. Mängime erinevaid otsimis- ja nuputamismänge, joonistame ja meisterdame.
 • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada disaineri- ja tarbekunstniku ameti kohta. Lisaks on meil võimalus piiluda näituse „Nulltuju. Eesti moe avangard 2000–2010” avamiseelseid ettevalmistusi. Nähtut ja uuritut silmas pidades leiutame ja meisterdame muuseumi kunstiklassis.
 • Nukuteatrimuuseumis äratame ellu tegelasi, kes on end keldrisse peitnud ja tutvume teatrinukuga, kelle pea katusest välja ulatub. Vaatame lähemalt ühte nukulikku lavastusvõtet – mängimine proportsioonidega.
 • Niguliste muuseumis käime ära keldris ja katusel. Keldrist otsime hertsogi muumiat, vahepeal piilume oreli sisse ja uurime vanu raidkive ning kõige lõpuks selgitame välja, kuhu sai keskaegses kirikus vaenlase eest varjule minna (vihje: kuhugi kõrgele!). (Alates 2022. aastast osaleb Niguliste asemel Adamson-Ericu muuseum).
 • Eesti Tervisemuuseumis uurime värsket õnnenäitust. Kuidas olla õnnelikum ja mida teha, kui vaevab mure? Muidugi saab selgemaks ka, kuidas inimkeha toimib ja mida sellest leida võib. Uudistame lähemalt esmaabivahendeid ja harjutame läbi, mida teha, kui juhtub õnnetus.

Lisainfo ja registreerimine:

Projekti veab sel aastal Nukuteatrimuuseum

muuseum@noorsooteater.ee
+372 667 9542