Aastanäitus "Mina, superorganism"

18.09.2019-30.08.2020

Tervishoiumuuseumi uus aastanäitus räägib sellest, kuidas meie keha mikroobikooslused mõjutavad meie tervist ja heaolu. Sellelt näituselt saad teada, mida on võimalik igaühel meist ise ära teha, et meie mikrobioom oleks tasakaalus.

Me oleme elanud koos mikroorganismidega kogu aeg ning välja on kujunenud tugev sümbioos. Uute tehnoloogiate kasutuselevõtt on võimaldanud tuvastada tuhandeid uusi bakteriliike ja nende ülesandeid. Mikrobioomiuuringud on kiirelt arenev teadusuuringute valdkond. Meie kooselu bakteritega pole kunagi varem nii oluliseks peetud või paremini mõistetud. Ajal, mil meditsiin liigub patsiendikeskse lähenemise poole, on see suurte võimalustega tulevikuteadus!

Igal inimesel on oma „bakteriaalne sõrmejälg“, millest sõltub tema tervis, eluiga ja heaolu!

Näitus sündis koostöös Toidu ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse (TFTAK) ning Biokompetentsi keskuse (BIOCC) mikrobioloogidega.

NÄITUSE TEGID:

Kuraatorid
Ülle Kask (THM), Kätrin Karu (TFTAK)

Projektijuht
Taavi Kuri (THM)

Meeskond
Kärt Mikli (THM), Ene Viiard (TFTAK), Kaarel Adamberg (TFTAK/TALTECH), Signe Adamberg (TALTECH)

Haridusprogrammid
Marleen Soosaar (THM)

Ideede arendus, ruum, graafiline kujundus, animatsioonid.
Erika Saks, Jüri Lõun, Tiina Niinemägi, Imre Malva, Jekaterina Vetrova, Rene Siilivask

Tõlked ja keeletoimetus
Avatar

Butafooria
Lea Ojam, Kalle Tikkas, Kärt Mikli

Tootmine
Linex

TÄNAME
Konsultandid Ene Viiard, Kaarel Adamberg (TFTAK), Signe Adamberg (TALTECH), Elin Org, Tanel Tenson, Tiina Alamäe, Oive Tinn, Siiri Kõljalg (TÜ), Marika Mikelsaar, Epp Songisepp, Liina Kuus (BIOCC), Anastassia Kuldmaa, Kati Vald (Suukool)