Muuseumitunnid

Muuseumi haridusprogrammist leiab huvipakkuvat paljudele sihtrühmadele: lasteaedadele, erinevatele kooliastmetele (I kooliasteII kooliaste, III kooliaste, gümnaasium) ja täiskasvanutele.

Õppimine Tervisemuuseumi ainulaadses keskkonnas on huvitav, hariv ja lõbus, rõõmu sellest jagub igas vanuses õppijatele. Meie tunnid on loodud õpilasekeskselt, eesmärgiga üheskoos avastada, mõtiskleda ja mängida. Muuseumi haridustegevus on kooskõlas riiklikku õppekavaga, toetades üldpädevuste arendamist ning lõimides nii LTT (loodus- ja täppisteaduste) kui ka sotsiaal- ja kunstiaineid.

Muuseumitundide arendamisel lähtume eakohasuse põhimõtetest ning rakendame kaasaegseid õppemetoodikaid. Unustamata sealjuures hoolivust ja pisikest nalja. Teeme koostööd erialaekspertidega. Võtame abiks õppeklassi, näituseruumid ja esemeid meie kogudest. Haridusprogrammi rikastavad e-õppekeskkond, virtuaalnäitused ja podcast Sünaps.

NB! Muuseum ei paku hetkel täies mahus LAK-õppeprogramme.  Muuseumitundides osalemine eeldab kooliastmele vastavat eesti või vene keele oskust. Külastuse broneerimisel veendu, et grupi keeleoskus on piisav. Vastasel juhul ei anna muuseumitund soovitud tulemust ja muuseumil on õigus teha broneeritud külastuses muudatusi.

 

Soovid kursis olla Tervisemuuseumi haridusvaldkonna värskeimate uudiste ja sündmustega? Tule meie õpetajate kogukonda. Saadame sulle kirju vaid siis, kui meil midagi olulist ja kasulikku öelda on.