Muuseumitunnid

Muuseumi haridusprogrammist leiab huvipakkuvat paljudele sihtrühmadele: lasteaedadele, erinevatele kooliastmetele (I kaII ka, III ka, gümnaasium) ja täiskasvanutele. Muuseumitunde pakume eesti ja vene keeles.

Meie tunnid on loodud õpilase keskselt, eesmärgiga üheskoos avastada, mõtiskleda ja mängida. Õppimine Tervisemuuseumi ainulaadses keskkonnas on huvitav, hariv ja lõbus, rõõmu sellest jagub igas vanuses õppijatele. Muuseumi haridustegevus on kooskõlas riiklikku õppekavaga, toetades üldpädevuste arendamist ning lõimides nii LTT (loodus- ja täppisteaduste) kui ka sotsiaal- ja kunstiaineid.

Muuseumitundide arendamisel lähtume eakohasuse põhimõtetest ning rakendame kaasaegseid õppemetoodikaid. Unustamata sealjuures hoolivust ja pisikest nalja. Teeme koostööd erialaekspertidega. Võtame abiks õppeklassi, näituseruumid ja esemeid meie kogudest. Haridusprogrammi rikastavad e-õppekeskkond, virtuaalnäitused ja podcast Sünaps.

Muuseum ei paku hetkel keelekümblusprogramme ning muuseumitundides osalemine eeldab kooliastmele vastavat eesti või vene keele oskust. Veendu, et grupi keeleoskus on piisav, enne kui broneerid külastuse. Vastasel juhul ei anna muuseumitund soovitud tulemust ja muuseum jätab endale õiguse valitud tund asendada üldistava tuuriga püsinäitusel.

 

Soovid kursis olla Tervisemuuseumi haridusvaldkonna värskeimate uudiste ja sündmustega? Tule meie õpetajate kogukonda. Saadame sulle kirju vaid siis, kui meil midagi olulist ja kasulikku öelda on.