Jäta navigeerimine vahele Hüppa külgmenüüsse

Muuseumitunnid 3. kooliastmele

Loen edasi

RESTART!

Kestus 60 min
Hind 7€ õpilane
Keel eesti
Loen edasi

UUENDATUD! MINU ÄRKAV SEKSUAALSUS

Kestus 90 min
Hind 7€ õpilane
Keel eesti
Loen edasi

ESMAABI ABC

Kestus 60-75 min
Hind 7€ õpilane
Keel eesti
Loen edasi

NÄGEMATA NÄHTUD MAAILM

Kestus 60-75 min
Hind 7€ õpilane
Keel eesti
Loen edasi

TEADUSTEATER "AVALIK LAHKAMINE"

Kestus u. 60 min
Hind 7€ õpilane
Keel eesti

Kestus 60 min

Hind 7€ õpilane

Keel eesti

Magamine on mõnus ja kasulik. Tervisemuuseumi aastanäituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat.

Aktiivses ja õpilasi kaasavas muuseumistunnis panevad õpilased proovile oma teadmised une tähtsusest õppimise ja loovuse soodustamisel ning terve ja rõõmus olemiseks.

Koos lahendatakse erinevaid probleemülesandeid ning arutletakse vähese une põhjuste ja unekvaliteedi parandamise võimaluste üle.

Tunnist saavad õpilased kaasa hulgaliselt soovitusi enda ja lähedaste unekvaliteedi hindamiseks ja parandamiseks. Restardi lõpetab mõnus miniuinak, paneme kõik koos lõõgastusharjutuseks silmad kinni.

NB! Pakume kuni 17.11.2024

Foto: Teele Toova

UUENDATUD! MINU ÄRKAV SEKSUAALSUS

Soovin broneerida tunni

Kestus 90 min

Hind 7€ õpilane

Keel eesti

Meie seksuaalhariduse tunnis kasutame muuseumi avameelset ja hubast keskkonda, et aidata õpilastel mõista nii enda kui kaaslaste seksuaalsust, selle arengut ning arutleda seksuaalse identiteedi, seksi ja nõusolekuga kaasnevatel teemadel.

Tund on üles ehitatud aruteludele ja grupiülesannetele nii, et tunnis osaleja on kogu tunni vältel aktiivne panustaja, kelle mõtted on oodatud ja väärtustatud. Tunnis osalemine toetab noort mõistmaks inimliku läheduse ja seksuaalsuse erinevaid avaldumisviise ning inimeste võrdse kohtlemise vajalikkust.

Mõtestatakse koos seksuaalse arengu treppi ja uuritakse, mis on “normaalne”.

Tutvustatakse turvaseksi põhimõtteid ning igal õpilasel on võimalus proovida kondoomi paigaldamist mulaažile. Samuti sisaldab tund õpilaste ühisarutelu ja ajurünnakut muuseumi seksuaalhariduse teematubades.

Tunni uuendamisel konsulteerisime Eesti Seksuaaltervise Liiduga. Tund on valminud koostöös inimeseõpetuse õpetajatega Cattre Hein, Day-Lee Holm ja Maarit Jõemägi.

Tund tugineb Tervise Arengu Instituudi seksuaalkasvatuse materjalidele ning vastab põhikooli III kooliastme õppekavale.

Kestus 60-75 min

Hind 7€ õpilane

Keel eesti

Õnnetused ja ootamatud tervisehäired võivad tabada igaüht – tänaval, kodus, koolis või töökohal. Meie moraalne kohus on kannatanut märgata ja vajadusel anda kiirabi saabumiseni esmaabi. Kui meil on teadmised, kuidas kannatanut aidata ning julgus reageerida, võime päästa inimese elu.

Käsitleme muuhulgas esmaabi põletuse korral, hingamisteede avamist, verejooksu sulgemist ning südamemassaaži põhimõtteid. Soovi korral on võimalik harjutada elustamist mannekeeni peal.

Julgustame märkama inimese normist erinevat käitumist ja pöörama sellele tähelepanu.

Tunnis osaleja õpib paremini hindama ohusituatsioone, oskab muuta keskkonda turvalisemaks ja kutsuda päästjaid. Samuti oskab õpilane muuseumi püsinäituse abiga leida seoseid lihtsamate esmaabivõtete toimemehhanismide ja inimkeha anatoomia vahel.

Tunni arendamist on toetanud elusta.ee (Medivar OÜ), Magnum AS ja Semetron AS.

NÄGEMATA NÄHTUD MAAILM

Soovin broneerida tunni

Kestus 60-75 min

Hind 7€ õpilane

Keel eesti

Silmade kaudu saab inimene ümbritsevast maailmast kuni 80% informatsiooni ning seepärast võib olla paljudel elu pimedana keeruline ettegi kujutada.

Muuseumitunnis mängime läbi pimedana liikumise ja pimeda saatmise, samuti saab õpilane proovida järgi punktkirja lugemise ja kirjutamise. Teeme juttu juhtkoertest ning tutvustame erinevaid abivahendeid, mis pimedate ja vaegnägijate elu lihtsamaks teevad. Lisaks selgitame, kuidas vajadusel pimedat abistada.

Pöörame tähelepanu ka silma anatoomiale ning seostame seda enamlevinud nägemishäiretega.

Tunnis osaleja arendab empaatiavõimet, hindab pärast seda rohkem silmade tervise tähtsust ning saab kaasa elulisi oskusi ja soovitusi.

TEADUSTEATER "AVALIK LAHKAMINE"

Soovin broneerida tunni

Kestus u. 60 min

Hind 7€ õpilane

Keel eesti

Sihtgrupp Alates 8. klassist

Avalikud lahkamised kujunesid eriti menukaks keskaegses Euroopas, kus arstid, tudengid ja paremal elujärjel kodanikud kogunesid amfiteatrikujulisse ringauditooriumi ning jälgisid ehtsat lahkamisprotsessi või operatsiooni. Sellest ka nimetus anatoomiateater – Theatrum Anatomicum.

Anatoomiateatri esimeses pooles tutvume meditsiini, täpsemalt anatoomia ajalooga. Vaatame, millised nägid välja vanad anatoomilised joonised, kuidas õpetlased inimkeha ja selle toimimist kujutasid ning sellest aru said.

Teises pooles viime läbi “avaliku lahkamise”, võttes abiks silikoonist õppenukk Markuse ja plastinaadid muuseumikogust. Uurime inimkeha siseehitust ja siseorganite tööd. Saame teada, kus organid paiknevad, millised välja näevad ja milleks neid vaja on.

Anatoomiateater toimub neljanda korruse ringauditooriumis ning selle kestel ei külastata muuseumi näituseid.

Vaatemäng sobib vanemale koolieale ja täiskasvanutele, kes soovivad kinnistada anatoomiatundides õpitut ning hankida uusi teadmisi meditsiiniajaloost.