"Avameelselt Sinu kehast"

Eesti Tervisemuuseum asub Tallinna vanalinnas kahes keskaegses hoones, mis on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Vanad hooned loovad ainulaadse atmosfääri ja külastuskeskkonna, mis sobib suurepäraselt raamima kaasaegset anatoomia- ja terviseteemalist püsinäitust “Avameelselt Sinu kehast”. Jätkub allpool pildigaleriid …

Näituse anatoomiaosa tutvustab inimese keha ehitust ja toimimist. Kahel korrusel (2. korrus, 3. korrus) paiknevad teematoad harutavad inimkeha põhjalikult lahti, peatudes kõikidel elundkondadel. Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele peatume ka paljudel teistel valdkondadel, mis on meie keha ja tervisega tihedalt seotud. Püsinäituse teine osa räägib teemadest, mis inimeseks olemisega kaasas käivad – sünd, seksuaalsus, sõltuvused, vananemine ja surm.

Näitlike vahendite mitmekesisus selgitavate skeemide, vahast või plastist anatoomiliste mudelite ja palsameeritud päris elundite ehk plastinaatide näol võimaldab muuseumikülastajal saada täiusliku pildi inimese sisemusest. Põnevat osalemisvõimalust pakuvad elektroonilised, mehaanilised, audiovisuaalsed ja käed-külge tegeluseksponaadid.

Püsinäitus „Avameelselt Sinu kehast“ pakub eredat ja meeldejäävat muuseumielamust ning julgustab tegema oma elus tervislikke valikuid.