3. korruse teematoad

HÜGIEENI AJALUGU

Hügieenituba annab ülevaate hügieenioludest defitsiitsel nõukogude perioodil ning võtab luubi alla bakterid, viirused, sise- ja välisparasiidid.

RASEDUS JA SÜNNITUS

Uue elu algus on üks suurimaid imesid maailmas. Kuidas toimub viljastumine? Mida loode päev läbi ema kõhus teeb? Kuidas arvestada välja lapse sünni päev? Läbipaistev lapseootel naise mudel võimaldab näha, kuidas loode ema kõhtu ära mahub ja milliseid ümberkorraldusi see naise organismis kaasa toob.

SEKSUAALSUS

Mis on armastus? Mis vahe on seksuaalsusel ja seksil? Kuidas kaitsta ennast soovimatu rasestumise eest ja suguhaiguste vastu? Nendele ja paljudele teistele küsimustele saab muuseumis põhjaliku vastuse.

SÕLTUVUSAINED

Kõige enam sõltuvust tekitavad ained on heroiin, nikotiin, kokaiin, alkohol, hašiš ja amfetamiin. Igal sõltuvusel on oma hind. Narkootikumide, alkoholi ja tubaka mõjust tervisele annab ülevaate meelemürkide tuba.

ELUKAAR

Vanaks saamine on ainus võimalus kaua elada! 9 toredat erinevas vanuses Eesti inimest räägivad elukaare arvutiprogrammis sellest, kuidas nad ennast oma eas tunnevad ja millest unistavad.

LOOMULIK SURM

Siin toas on kokkuvõte näitusest „Loomulik surm“, mis võitis 2016. aastal Eesti parima ajutise näituse auhinna. Surm on loomulik osa inimese elust. Näitusel selgitame, miks ja kuidas inimesed surevad, kirjeldame kehaga toimuvaid surmajärgseid muutusi ning teisi surmaga seotud teemasid nagu matused, toimetulek leinaga, lahkunu mälestamine, matusekombestik eri usundites. Kuulata saab matusemuusikat, näha erinevaid surma ja matustega seotud esemeid. Virtuaalne lahkamislaud võimaldab uurida inimese sisemust.