Jäta navigeerimine vahele Hüppa külgmenüüsse

Töötoad täiskasvanutele

Loen edasi

ESMAABI ABC

Kestus 60-75 min
Hind 18€ osaleja
Keel eesti
Loen edasi

TEADUSTEATER "AVALIK LAHKAMINE"

Kestus u. 60 min
Hind 18€ osaleja
Keel eesti
Loen edasi

15 MAGAMATA ÖÖD

Kestus 90 min
Hind 18€ osaleja
Keel eesti

Kestus 60-75 min

Hind 18€ osaleja

Keel eesti

Õnnetused ja ootamatud tervisehäired võivad tabada igaüht – tänaval, kodus, koolis või töökohal. Meie moraalne kohus on kannatanut märgata ja vajadusel anda kiirabi saabumiseni esmaabi. Kui meil on teadmised, kuidas kannatanut aidata ning julgus reageerida, võime päästa inimese elu.

Käsitleme muuhulgas esmaabi põletuse korral, hingamisteede avamist, verejooksu sulgemist ning südamemassaaži põhimõtteid. Soovi korral on võimalik harjutada elustamist mannekeeni peal.

Julgustame märkama inimese normist erinevat käitumist ja pöörama sellele tähelepanu.

Töötoas osaleja õpib paremini hindama ohusituatsioone, oskab muuta keskkonda turvalisemaks ja kutsuda päästjaid. Püsinäituse abil saame leida seoseid lihtsamate esmaabivõtete toimemehhanismide ja inimkeha anatoomia vahel.

Tunni arendamist on toetanud elusta.ee (Medivar OÜ), Magnum AS, AS Semetron.

TEADUSTEATER "AVALIK LAHKAMINE"

Soovin broneerida tunni

Kestus u. 60 min

Hind 18€ osaleja

Keel eesti

Avalikud lahkamised kujunesid eriti menukaks keskaegses Euroopas, kus arstid, tudengid ja paremal elujärjel kodanikud kogunesid amfiteatrikujulisse ringauditooriumi ning jälgisid ehtsat lahkamisprotsessi või operatsiooni. Sellest ka nimetus anatoomiateater – Theatrum Anatomicum.

Anatoomiateatri esimeses pooles tutvume meditsiini, täpsemalt anatoomia ajalooga. Vaatame, millised nägid välja vanad anatoomilised joonised, kuidas õpetlased inimkeha ja selle toimimist kujutasid ning sellest aru said.

Teises pooles viime läbi “avaliku lahkamise”, võttes abiks silikoonist õppenukk Markuse ja plastinaadid muuseumikogust. Uurime inimkeha siseehitust ja siseorganite tööd. Saame teada, kus organid paiknevad, millised välja näevad ja milleks neid vaja on.

Anatoomiateater toimub neljanda korruse ringauditooriumis ning selle kestel ei külastata muuseumi näituseid.

Vaatemäng sobib täiskasvanutele, kes soovivad kinnistada anatoomiatundides õpitut ning hankida uusi teadmisi meditsiiniajaloost. Lisaks veidi huumorit ja teatraalsust.

15 MAGAMATA ÖÖD

Soovin broneerida tunni

Kestus 90 min

Hind 18€ osaleja

Keel eesti

Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Töötoa “15 magamata ööd” eesmärk on õhutada osalejaid und väärtustama, jagada värskeimat teaduspõhist infot ning anda soovitusi oma unekvaliteedi hindamiseks ja parandamiseks. Julgustame pöörama tähelepanu oma või lähedase võimalikele unehäiretele ja nendega tegelema.

Töötoas osalemine on tööandjatele ja kollektiividele hariv ja tervislik võimalus töörutiini murdmiseks ja meeskonnaürituseks.

Töötuba sisaldab tuuri näitusel, kus uurime, miks ja kuidas me magame, mis inimkehas magamise ajal toimub, mida teame unenägudest ja millised on levinumad unehäired.

Peale seda liigume õpperuumi ja suuname fookuse heale unehügieenile ning arutleme väikestes rühmades, millised võiks olla täiuslikud magamistingimused, kui kõik oleks täielikult enda teha. Unekvaliteeti aitab hinnata täidetav liigunisuse küsimustik ning hingamishäirete teemat näitlikustame uneapnoe raviseadme demonstratsiooniga. Proovime ka uneks valmistumist toetavaid kehalisi ja vaimseid pingeid maandavaid tehnikaid.

Osaleja saab täiendavaid lugemissoovitusi ning soovi korral kaasa unepäeviku, millega oma und nädala jooksul jälgida. Peale töötuba saab ka iseseisvalt Tervisemuuseumi näitustel ringi vaadata.