Eesti Tervisemuuseumi e-poe müügitingimused

SA Eesti Tervishoiu Muuseum
Registrikood: 90012573
Aadress: Lai 28/30, Tallinn 10133, Eesti

1. Üldtingimused

1.1 Eesti Tervisemuuseumi e-pood tegeleb kogude ja näitustega seotud trükiste ning meenete ning muuseumi kinkekaartide müügiga.

1.2 Eesti Tervisemuuseumi e-poest ostes kohalduvad käesoleva lepingu tingimused, e-poe toodete hinnakiri ja Eesti Vabariigi õigusaktidest tulenevad õigused ja kohustused.

Tellimistingimuste ja kehtivate e-poe toodete hinnakirjaga saab tutvuda Eesti Tervisemuuseumi e-poe kodulehel www.tervisemuuseum.ee/pood

2. Toodete tellimise kord

2.1 Tellija valib endale sobivad tooted, määrab koguse, toodete eest tasumise ja kohaletoimetamise viisi. Enne lõplikku tellimuse esitamist saab tellija tellimuse üle vaadata ja seda muuta. Pärast makse kinnitamist saadetakse tellija e-posti aadressile teade tellimuse kinnituse kohta. Tellimusi saab esialgu esitada eesti keeles.

3. Toodete kohaletoimetamine

3.1 Tellitud tooted toimetab Eesti Tervisemuuseum tellijani vastavalt tellija valitud kättetoimetamisviisile: Eestis Omniva pakiautomaadi kaudu, kulleriga või kätte saamisega Tervisemuuseumi Lai 28/30 asuvast muuseumipoest.

3.2 Toodete kohaletoimetamise viisi valib tellija tellimisvormi täites. Tellimisvormis on tellijale nähtav kohaletoimetamise fikseeritud hinnakiri.

3.3 Toodete kohaletoimetamise viisid:

3.3.1 Omniva pakiautomaat

– Tellitud tooted jõuavad tellijani Omniva pakiautomaadi kaudu 3–5 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saamisest tellija e-posti aadressile.

– Kohaletoimetamise tasu 6 (kuus) eurot.

– Tellija valib tellimisvormis antud nimekirjast endale sobiva asukohaga pakiautomaadi.

– Tellimuse pakiautomaati jõudmisel saadetakse tellija mobiiltelefonile ja e-posti aadressile teade, kus on kirjas pakiautomaadi asukoht, lahtiolekuajad ning personaalne uksekood. Uksekoodi sisestamisel pakiautomaadi uks avaneb ja tellija saab tellitud paki kätte. Tellimust hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates sõnumi saatmisest tellija mobiiltelefonile ja e-posti aadressile. Kui tellija ei ole 7 kalendripäeva jooksul pakki automaadist välja võtnud, tagastab Omniva paki Eesti Tervisemuuseumile. Sel juhul võtab Eesti Tervisemuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele. Tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

3.3.2 Omniva kuller (Eesti piires)

Tellitud tooted toimetatakse kulleriga tellija märgitud aadressile 48 tunni jooksul alates tellimuse kinnituse saatmisest tellija e-posti aadressile.

– Kui tellimus vormistatakse nädalavahetusel (reedel kell 12.00 kuni pühapäeval 24.00) või riigipühal, hakkab 48-tunnine tähtaeg jooksma nädalavahetusele või riigipühale järgneval esimesel tööpäeval kell 9.00.

Kulleriga kohaletoimetamise korral lepib kuller tellijaga kokku sobiva aja paki üleandmiseks. Ärikliendile toimetatakse saadetis ettehelistamiseta pakil näidatud aadressile. Kui kokkulepitud kellaajal ei ole võimalik pakki üle anda, võetakse tellijaga telefoni teel ühendust. Kui kuller tellijaga telefoni teel ühendust ei saa, jäetakse tellija postkasti teatis ning pakk toimetatakse lähimasse postkontorisse. 14-päevase tagastusperioodi jooksul tuleb hoida alles toote paki peal olev triipkood, mille alusel on võimalik pakk ettenähtud aja jooksul lähimasse postkontorisse tagastada. Kui tellija ei ole 14-päevase tagastusperioodi jooksul pakki postkontorist välja võtnud, tagastab Omniva paki Eesti Tervisemuuseumile. Sel juhul võtab Eesti Tervisemuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele. Tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

– Kulleriga kliendile kohaletoimetamise tasu 8 (kaheksa) eurot.

3.3.3 Tervisemuuseumi muuseumipood Lai 28/30

– Paki saab muuseumipoest kätte tasuta. Tellija saab tellimuse muuseumipoest kätte 14 kalendripäeva jooksul isikut tõendava dokumendi alusel. Kui tellija ei ole tellimusel 14 kalendripäeva jooksul järel käinud, võtab Eesti Tervisemuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele, tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele.

3.4 Toode peab jõudma tellijani tervena ja kinnises pakendis. Transpordil viga saanud tootest anda kohe teada e-posti aadressil pood@tervisemuuseum.ee.

4. Tellimusest taganemine

4.1 Tellijal on õigus tellimusest taganeda 14 kalendripäeva jooksul alates toote kättesaamise päevast.

4.2 Tellimusest taganemiseks tuleb tellijal esitada kirjalikult e-posti aadressile pood@tervisemuuseum.ee taganemisavaldus. Taganemisavalduses tuleb ära märkida, tellimuse number, tellija ees- ja perekonnanimi, tellija pangakonto number ja pangakonto valdaja nimi.

4.3 Juhul, kui tellija taganeb tellimusest, kohustub tellija viivitamatult tagastama kasutamata ja kahjustamata tooted, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul alates taganemisavalduse ärasaatmisest. Tellija võib tooted tagastada Eesti Tervisemuuseumi muuseumipoodi Lai 28/30, Tallinn või posti teel aadressile: Eesti Tervisemuuseum, Lai 28/30, Tallinn.

4.3.3 Omniva pakiautomaadi kaudu kätte saadud paki saab 14 kalendripäeva jooksul originaalpakendis tagastada sama pakiautomaadi kaudu, kasutades paki saabumisest teavitanud sõnumis või e-kirjas sisalduvat tagastuskoodi.

4.3.4 Kulleriga kätte saadud paki saab 14 kalendripäeva jooksul originaalpakendis tagastada Omniva kaudu, tagastamine toimub Toote pakendil olnud vöötkoodi alusel.

4.4 Eesti Tervisemuuseum tagastab tellijale tagastatud toodete eest tasutud summa ja kohaletoimetamise tasu ulatuses, mis vastab tellija poolt tasutud summale. Juhul, kui tellija tagastab tooted osaliselt, siis kohaletoimetamise tasu ei tagastata. Eesti Tervisemuuseum tagastab raha 3–14 kalendripäeva jooksul pärast tagastatava toote Eesti Tervisemuuseumisse jõudmist. Juhul, kui tagastamise põhjus on puudustega toode, tagastab Eesti Tervisemuuseum tellijale saatmiskulu täies ulatuses.

4.5 Kui tellitud toode on kasutatud või kahjustatud, siis on Eesti Tervisemuuseumil õigus nõuda kahju hüvitamist kuni toote müügihinnani sõltuvalt toote väärtuse langusest. Vastav summa arvatakse maha tellijale tagastatavast summast.

4.6 Juhul, kui tellimus on saatmise käigus kannatada saanud, võtke palun ühendust Eesti Tervisemuuseumi e-posti aadressil pood@tervisemuuseum.ee.

5. Pretensiooni esitamine

5.1 Tellijal on õigus esitada toote kohta pretensioone Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatud aja jooksul Eesti Tervisemuuseumi e-posti aadressil pood@tervisemuuseum.ee.

6. Tellija kohustused

6.1 Tellija on kohustatud edukaks tellimuseks sisestama korrektsed vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, elukoha aadress, kontakttelefon ja e-posti aadress.

6.2 Juhul, kui tellija esitatud andmed on ebatäpsed või mittetäielikud, ei saa Eesti Tervisemuuseum tellimust täita. Võimalusel võtab Eesti Tervisemuuseum tellijaga toote tellimuse osas ühendust.

6.3 Tellimuse vormistamisel nõustub tellija Eesti Tervisemuuseumi e-poes sätestatud kasutustingimustega.

7. Eesti Tervisemuuseumi õigused ja kohustused

7.1 Eesti Tervisemuuseumil on õigus muuta e-poe lepingu tingimusi ja muuta või täiendada olemasolevat hinnakirja. Kõik hinnakirjaga seonduvad ja lepingu tingimusi puudutavad muudatused avaldatakse Eesti Tervisemuuseumi e-poe leheküljel.

7.2 Eesti Tervisemuuseum jätab endale õiguse toote müügist loobuda, kui hinnakirjas on tehnilise vm eksituse tõttu vale hind.

7.3 Eesti Tervisemuuseum kohustub Tellijale saatma korrektsed tooted. Kui tellija annab teada tellitud toote praakeksemplarist, kohustub Eesti Tervisemuuseum toote välja vahetama. Ilmnenud tootmisveaga toode vahetatakse välja juhul, kui toote puudus oli olemas toote üleandmisel tellijale.