Teadusfotograaf Heiti Pavese mikropiltide näitus "Pisiilm"

28.11.2018-31.08.2019

Piltide autor Heiti Paves, PhD on õppinud Tartu Ülikoolis bioloogiat ning kaitsnud teaduskraadi rakubioloogias. Ta on töötanud aastaid Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis (1984-2004) ja TTÜ Geenitehnoloogia instituudis (2004-2016).

Heiti Paves on tegelenud nii neurobioloogia kui ka taimede rakubioloogiaga. Taimedega, täpsemalt taimebioloogide hulgas tuntud müürloogaga on seotud tema viimased uurimis-, teadus- ja ka teadusfotograafia-alased tööd. Lisaks taimedele on autor pildistanud varbusse, loomarakke, kristalle ja teisi silmale märkamatuks jäävaid objekte.

Kuigi suur osa Heiti Pavese teaduspiltidest on seotud tema teadustööga, on ta mikropildistanud ja fotografeerinud ka puht loomerõõmust. Tema pilkupüüdvatest töödest kumab läbi loominguline värvide ja vormidega mängiv ning katsetav kunstnikuhing. Heiti Pavese mikropilte on kõrgelt hinnatud nii Eesti kui rahvusvahelistel teadusfotode konkurssidel. Üks suurimaid tunnustusi oli esimene koht rahvusvahelisel mikrofotode võistlusel Nikon Small World aastal 2009. Konkursi võidufoto jõudis ka maineka ajakirja National Geographicu veergudele.

Rahvusvahelised tunnustused:

  • Nikon Small World Photomicrography Competition, third prize 2003
  • BMC Biology Image Library: Image of the Year 2009
  • Nikon Small World Photomicrography Competition, first prize 2009
  • Olympus BioScapes International Digital Imaging Competition, eighth prize 2009 International Science & Engineering Visualization Challenge, noted work with Birger Ilau 2009
  • Embo Journal Best Scientific Cover Image 2011
  • The EMBO Journal Cover Contest, first prize 2011