Tervisemuuseum ja Eesti Logopeedide Ühing avavad koos uue innovaatilise näituse

Eesti Tervisemuuseum
PRESSITEADE
23.11.2023

Tähistamaks väärikalt Eesti logopeedia 100-aastast ajalugu ja Eesti Logopeedide Ühingu 35. juubeliaastat, avame koostöös Tervisemuuseumiga uue näituse. Näituse esitlus toimub reedel, 24. novembril kl 10-11 Metropol Spa Hotellis (Roseni 9). Uuenduslikus formaadis mininäitus läheb rändama. Käesoleva aasta lõpuni näeb seda Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Koostöös kolme tervisevaldkonna partneriga arendas Eesti Tervisemuuseum välja moodulalustel mobiilse mininäituse, mis võimaldab väikenäituseid toota paindlikult, jätkusuutlikult ja säästlikult. Rändav ja kergesti paigaldatav mininäitus aitab muuseumil ja koostööpartneritel viia vajalikke teadmisi laiema publikuni üle kogu Eesti. Järgmisena valmivad mobiilsed mininäitused Diabeedikoolile ja Tallinna Puuetega Inimeste Kojale. Eesti Logopeedide Ühingu ja Tervisemuuseumi koostöös valminud moodsat, kompaktset ja sisukat, logopeediat kui iseseisvat eriala tutvustavat näitust on võimalik külastada 2024. aasta jooksul erinevates Eesti paikades. PERH’is saab näitust näha alates järgmisest nädalast kuni käesoleva aasta lõpuni.

“Idee väärikalt tähistada Eesti logopeedia ja Eesti Logopeedide Ühingu tähtpäevi tekkis juba mõnda aega tagasi. Kui ma 2022. aasta lõpus oma väikest poega Artur Johannest Tervisemuuseumi väljapanekute vahel taga ajasin, tabas mind ootamatult heureka-hetk. Jõudsin veendumusele, et meie juubeleid võiks tähistada peagi 100-aastaseks saava Tervisemuuseumiga koos ning korraldada logopeedia ajalugu ja tänapäeva tutvustav näitus,” räägib Põhja-Eesti Regionaalhaigla logopeed ja Eesti Logopeedide Ühingu eestseisuse liige Aaro Nursi. “Olen väga tänulik kõigile selle projektiga seotud inimestele, kes selle idee teostumisse uskusid ja oma aega panustasid! Koostöö muuseumi ja disaineritega sujus hästi. Protsess ise oli huvitav ja arendav. Lõpptulemusega võib väga rahule jääda.”

Eesti Tervisemuuseumi näituste ja kogude juht Jelena Tšekulajeva lisab: “Loodud rändnäitus kuulub mininäituste sarja, mille uuendusliku formaadi arendasid koos disaineritega välja Tervisemuuseum ja tervisevaldkonna ühingud. Ideest esimese näituseni jõudmine võttis aega natukene üle aasta ja loodud moodulsüsteem võimaldab luua kiiresti väikesemahulisi mobiilseid näitusi, mille abil juhtida tähelepanu ühiskonnas olulistele terviseteemadele ning teha teavitus- ja ennetustööd. Kutsume üles kõiki koostööst huvitatud asutusi – koole, ettevõtteid, erialaühinguid ja -seltse, meiega ühendust võtma. Kas siis enda näituse loomiseks või juba valminud näituste eksponeerimiseks oma ruumides.”

Näituse arendamisse panustasid disainerid Maria Muuk ja Margus Tammik, keeletoimetaja Hille Saluäär, Kersti Möldre ja Anna Rinaldo Tervisemuuseumist ning Helje Möller, Helen Kukk, Aaro Nursi, Maret Leola, Kristi Sarapuu, Margit Kalda, Signe Raudik, Karin Leetsar ja Tiina Suvi Eesti Logopeedide Ühingust. Projekt sai teoks tänu Muinsuskaitseameti muuseumide kiirendi toetusele.

Eesti Logopeedide Ühingu (ELÜ) eesmärk on ühendada logopeedidest teadlasi ja praktikuid, vahendada erialaseid kontakte, populariseerida logopeedia eriala ning tõsta logopeedide kutse-eetikat.

Eesti Tervisemuuseum Tallinna vanalinnas on elamuslik meelelahutus- ja õpikeskkond, mis aitab inimestel mõista oma rolli tervise hoidmisel ning teha teadlikke valikuid oma heaolu parandamiseks. Populaarsed teaduspõhised anatoomia- ja terviseteemalised näitused jutustavad inimeseks olemise ilust, võlust ja valust ning innustavad oma tervise eest hoolt kandma. Muuseum talletab Eesti meditsiiniloolist pärandit. Riiklikku kooliharidust toetab rikkalik haridusprogramm lasteaiast gümnaasiumini. Tervisemuuseum on riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija

Pressikontakt:

Aaro Nursi, PERH’i logopeed ja ELÜ eestseisuse liige
aaro.nursi@gmail.com, +372 53 47 0471

Teate edastas:

Andres Arendi, Tervisemuuseumi turundus- ja kommunikatsioonijuht
andres@tervisemuuseum.ee, +372 5190 0115