Uus raamat "Lapsesuu" on nüüd valmis!

Väljaandja ja autor Eesti Tervisemuuseum
Kõvakaaneline, 175 x 250 x 17 mm, 157 lk

Uuringud näitavad, et need lapsed, kes loevad rohkem raamatuid, on targemad.

Raamatu “Lapsesuu. Uudishimulikult inimesest” väljaandmise idee kasvas välja Eesti Tervisemuuseumi näituselt „Lapsesuu“, mis sündis koostöös eri vanuses uudishimulike laste ja nende vanematega. Inimese päritolu ja kehaga seotud küsimused panid ka kogenud muuseumitöötajad nii mõnigi kord kukalt kratsima ja asja hoopis teise nurga alt ning läbi laste silmade vaatama. See vaade, mis sealt paistab, on värskendav ja liigutav oma loogilises lihtsuses ning vaimukuses. Tegemist pole lihtsalt kokku korjatud naljakate lapseütlustega, vaid sündinud on tore teadusraamat, kus lapsesuu saab ka asjalikud ja sisukad vastused.

Kuna kõik laste sisukad küsimused ja vaimukad ütlemised näitusele ei mahtunud, siis koondasime 70 neist selle raamatu kaante vahele. Lisatud selgitused ja kunstnik Liisa Kruusmägi mõnusad illustratsioonid pakuvad lugemis- ja avastamisrõõmu nii lastele kui ka nende emadele-isadele, vanaemadele-vanaisadele. Raamatut olekski tore üheskoos lugeda, et vajadusel noorematele huvilistele inimeseks olemise kohta vastuseid leida ja selgitusi anda. Raamatusse valitud küsimuste raskustase varieerub lihtsast keerulisemateni, olenevalt küsija vanusest ja küsimusest.

Laste küsimustel ja ütlemistel on vanemate jaoks hindamatu nostalgiline väärtus. Suureks saades tahaks ju igaüks oma lapsepõlve kohta toredaid mälestusi kuulda. Alati, kui midagi meeldejätmist väärivat kuuleme, lubame endale seda mitte unustada. Elu näitab, et see ei pruugi alati õnnestuda. Siia raamatusse saab üles kirjutada oma pere laste küsimused ja vahvad tsitaadid, mida on õigel hetkel hea meenutada.

Raamatu ilmumisele aitasid kaasa Kersti Möldre, Jelena Tšekulajeva, Ülle Kask, Kent Joosep, Gerda Taumann, Marleen Soosaar, Jegor Jermakov, Ilona Stanitski, Katriin Kütt-Oad, Liisa Kruusmägi, Hille Saluäär, Eero Merilind, Uku Peterson. Tervisemuuseum tänab kõiki lapsi, lapsevanemaid ja õpetajad, kelle uudishimu, küsimused ja tähelepanekud on selle raamatu aluseks.

Raamat “Lapsesuu. Uudishimulikult inimesest” on huvitav ja väärt lugemisvara kogu perele. Saad selle endale soetada Tervisemuuseumist või hästivarustatud raamatupoodidest. Septembrikuus on raamatutele Tervisemuuseumi e-poes sõbralikumad hinnad. Valiku laste küsimustest leiad “Lapsesuu” blogist.

Lugemisrõõmu ja jätkuvat uudishimu!
Sinu Tervisemuuseum