Vestlusõhtu "50 une varjundit" 16.11.23

Neljapäeval 16.11.23
kell 17.30-19.00
Tervisemuuseumis

Piletid eelmüügist hinnaga 15 eurot.
Kohti on piiratud arv.

NB! Töötoa piletiga pääsed samal päeva ka näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”.

Sündmus Facebookis

Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Eesti Tervisemuuseumi uus näitus „UNEVERSUM. Näitus unest ja magamisest” kutsub osalema vestlusõhtul, kus oma katsetusi, pettumusi ja õnnestumisi hea uneni jõudmisel jagab laialdase rahvusvahelise kogemusega jurist, oma mees Tartust, unehuviline Allan Maloi.

Vestlusõhtul teeme põgusa tuuri näitusel “Uneversum” ja seejärel liigume hubasesse auditooriumisse, kus tuleb jutuks:

• Kuidas jõudis jurist une uurimiseni?
  • Mis on elus tähtis?
  • Miks me magame?
  • 4 une nurgakivi
  • Uni molekuli tasandil – bioloogia, keemia, füüsika
  • Trikid ja nipid
  • Küsimused-vastused

Allan Maloi töötab igapäevaselt juristina ning uurib hobina und ja magamist ning sellega seotud protsesside mõju inimorganismile ja tervisele. Enda kohta on ta tagasihoidlikult märkinud: “Fundamentaalne on inimese olemus, see kuidas igaüks ennast näeb. Nii identifitseerin ennastki kokkuvõtlikult kahe sõnaga – olen tervislik ja efektiivne ning kujundan rutiinid nende põhimõtete järgi.”

Sündmus toimub:
– 16. novembril algusega kell 17.30 ja kestab 1,5 tundi
– Tervisemuuseumis Tallinna vanalinnas aadressil Lai 30
– näitusel “Uneversum” ja hubases auditooriumis

Ürituse piletiga saad samal päeval külastada kõiki Tervisemuuseumi näituseid “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”. Tule kohale juba enne vestlusõhtut, et näitustel ringi vaadata. Muuseum on avatud kell 10-18.

Kohtade arv vestlusõhtule on piiratud.
Muuseumikaardiga sündmusele tasuta sisse ei pääse.

Tervisemuuseumi uue näituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Rohkem infot näituse kohta – Uneversum. Näitus unest ja magamisest.

Tere tulemast Tervisemuuseumisse!