Muuseumiöö

Eesti Tervisemuuseumi tegevused 20. mail toimuval Muuseumiööl

Eesti Tervisemuuseum kutsub 20.mail toimuval Muuseumiööl tutvuma oma püsiekspositsiooniga. Keskaegses hoones ilmutavad end sajanditetagused tervisesaadikud. Avanevad uksed, mis muul ajal on külastajale suletud.

Eesti Tervisemuuseum asub Tallinna vanalinnas uuenduskuuri läbinud kahes keskaegses hoones. Muuseumis on kaasahaarav ja hariv elamus- ning õpikeskkond nii väikesele kui suurele inimesele. Meie auhinnatud püsinäitus „Avameelselt sinu kehast” tutvustab inimkeha põnevat sisemaailma. Ajutised näitused võtavad luubi alla hetkel olulisi ja puudutavaid teemasid. Viieteistkümnes teematoas harutatakse inimkeha elundkondade kaupa põhjalikult lahti. Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele räägime ka teistel teemadel, mis on meie keha ja tervisega seotud – inimese põlvnemine, elukaar, sünd ja surm, meeled, tervislik toitumine, sõltuvused, hügieen jne. Näitusel on rohkelt käed-külge eksponaate, harivaid digilahendusi ja päris elundeid.
Tavapärasel ajal pakume giidiga muuseumituure eesti, inglise ja vene keeles ning laias valikus muuseumitunde ja haridusprogrammi. Samuti saab meie majas korraldada oma sündmuse – sünnipäeva, seminari, kliendivastuvõtu, meeskonnaürituse või jõulupeo.

 

Oluline lisainfo

Sissepääs 1 euro, kuni 8aastased (k.a) lapsed tasuta.
Külastajad saavad tutvuda püsinäitusega. Ajutine näitus on suletud.
Sissepääsu sulgeme 22:30.

Muuseumiöö kohta leiad rohkem infot: https://muuseumioo.ee/