Lasteaed

JUTUPLIIATS

Tervisemuuseumi uues tunnis õpime, mis peitub meie naha all. Uurime erinevaid elundkondi, joonistame neid üheskoos ja arutame, kuidas inimese keha töötab.
Koos juhendajaga muuseumist joonistab iga laps ettevalmistatud töölehele luustiku, südame ja veresooned, seede- ja meeleelundid ning aju. Juhendaja joonistab elundkonnad ekraanile ette ja räägib lisaks, miks on neid vaja, mil viisil nad töötavad ning arutame, kuidas kõik elundid meie keha sisse ära mahuvad.

Loomingulises tunnis valmib neli pilti, igal neist üks elundkond.
Pärast tunni lõppu saavad lapsed koos oma õpetajatega avastada muuseumi teematubasid omal käel.

Sihtgrupp: sobib 6-aastastele ja vanematele
Kestus: 45-60 min
Hind: 6 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

KAISUKARUHAIGLA

Kaisuloomahaigla aitab lastel mänguliselt ravida oma mänguasju. Tunnijuht räägib, mida teha ohuolukorras, kus on vaja ennast või kedagi teist abistada. Samuti räägime kuidas aidata kannatanut, kui on toimunud õnnetus. Läbi mängu tutvume lähemalt arstide tööga ning millal on õige aeg arsti juurde pöörduda.
Selleks igal lapsel tuleb kaasa võtta oma kaisuloom ning mõelda välja lugu, mis kaisukaruga juhtus.

Tunni eesmärk on vähendada hirmu tervishoiutöötajate ees.

Sihtgrupp: sobib 4-aastastele ja vanematele
Kestus: 45 min
Hind: 6 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

UNIMÜTS

Magamine on mõnus ja kasulik. Unenäitusel Uneversum toimuvas muusemitunnis uurime koos, miks me magame, millal tuleb hea uni ja mida uni meiega teeb. Saame teada lemmikud magamisasendid, nuputame koos, millised tegevused enne magama jäämist toovad hea une ning mis kuulub magamistuppa ja mida ei peaks seal olema. Räägime unenägude maailmast ning lapsed joonistavad oma unenägusid. Muuseumitunni lõpetab mõnus väike uinak unejutu saatel.

Sihtgrupp: sobib 4-aastastele ja vanematele
Kestus: 45 min
Hind: 6 € laps

NB! Pakume kuni 17.11.2024

EDASI BRONEERINGUVORMI

SÖÖ TERVISEKS

Söömine ei ole keeruline kunst, aga kuidas süüa nii, et püsida terve ja õnnelik? Toidul on inimese elus suur roll ja seepärast on tähtis omandada algteadmised tervislikust toitumisest võimalikult varakult.

Uurime, kuhu läheb toit pärast allaneelamist ja mis sellega seedeelundkonnas juhtub.

Räägime tervisliku ja säästliku toitumise vajadusest ning seostame seda taldrikureegli ja toidupüramiidiga. Arutleme, milleks on hea mitmekesine toitumine ja miks mõned toiduained on kasulikumad kui teised.

Tunnis osalenud laps oskab teha söögilauas teadlikumaid valikuid ja mõistab paremini elustiili mõju organismile.

Sihtgrupp: sobib 4-aastastele ja vanematele
Kestus: 45-60 min
Hind: 6 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

MEISTERDADES TARGAKS

Käelised tegevused ja peenmotoorika ning loovuse arendamine – käte ja silmade koostöö, sõrmede liikumise nõtkus ja täpsus – see kõik on kasulik aju arengule ning vaimsele tervisele.

Külastusjuhi juhendamisel voolime polümeersavist silmamune. Voolimistööd on umbes 2-5 cm suurused ja sobivad nii kaela kui seinale riputamiseks. Sel ajal kui savi ahjus küpseb, lähevad lapsed külastusjuhiga näitusele, et saada meisterdatud silmade kohta rohkem teada. Polümeersavist taiesed saavad muuseumis valmis ning iga meistrimees võtab oma töö endaga kaasa.

Perioodiks 1.-22. detsember on võimalik tellida jõuluteemalist meisterdamist.

Sihtgrupp: sobib 4-aastastele ja vanematele
Kestus: 60 min
Hind: 6 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

NÄGEMATA NÄHTUD MAAILM

Elu ilma nägemiseta on paljudel raske ette kujutada. Meie ümber on aga inimesi, kes ei näe üldse või näevad väga halvasti ja selles tunnis me sellist elu avastamegi.

Uurime, kuidas silmad ja nägemine toimivad ning räägime, miks on osadel inimestel prillid.

Õpime tundma erinevaid abivahendeid, mis pimedate elu lihtsamaks teevad. Katsume punktkirja ning iga laps saab teha kombitava joonistuse, mille ka enesega koju kaasa viib.

Mängime läbi pimedana liikumise ja pimeda saatmise ning teeme juttu juhtkoertest.

Tunnis osalenud mõistavad nägemismeele osa ümbritseva maailma tajumisel ja oskavad pöörata silmade tervisele suuremat tähelepanu.

Sihtgrupp: sobib 4-aastastele ja vanematele
Kestus: 45-60 min
Hind: 6 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

UUENDATUD! HAMMASTEGA SÕBRAKS

Suuhügieen ja hammaste pesu on oluline osa tervislikust eluviisist. Mängulises ja põnevas muuseumitunnis piiluvad lapsed enda suhu, saavad hammaste ja nende eest hoolitsemise kohta rohkem teada, teevad katseid ning meisterdavad.

Õhupalliga tehtud katses saab selgeks, miks asenduvad piimahambad. Koos uuritakse, kuidas tekivad hambaaugud ja õpitakse, hambaharjad käes, õigesti hambaid harjama. Õppeklassis voolitakse plastiliinist naeratus ning tunni lõpetab hambajooga, millega korratakse üle 5 tervete hammaste kuldreeglit.

Tund toimub muuseumi hambatoas ja õppeklassis.

Sihtgrupp: sobib 5-aastastele ja vanematele
Kestus: 45-60 min
Hind: 6 € laps

NB! Pakume alates 1.04.2024

EDASI BRONEERINGUVORMI