Lasteaed

UUS! JUTUPLIIATS

Tervisemuuseumi uues tunnis õpime, mis peitub meie naha all. Uurime erinevaid elundkondi, joonistame neid üheskoos ja arutame, kuidas inimese keha töötab.
Koos juhendajaga muuseumist joonistab iga laps ettevalmistatud töölehele luustiku, südame ja veresooned, seede- ja meeleelundid ning aju. Juhendaja joonistab elundkonnad ekraanile ette ja räägib lisaks, miks on neid vaja, mil viisil nad töötavad ning arutame, kuidas kõik elundid meie keha sisse ära mahuvad.

Loomingulises tunnis valmib neli pilti, igal neist üks elundkond.
Pärast tunni lõppu saavad lapsed koos oma õpetajatega avastada muuseumi teematubasid omal käel.

Kestus: 45 min
Hind: 5 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

UUS! KAISUKARUHAIGLA

Kaisuloomahaigla aitab lastel mänguliselt ravida oma mänguasju. Tunnijuht räägib, mida teha ohuolukorras, kus on vaja ennast või kedagi teist abistada. Samuti räägime kuidas aidata kannatanut, kui on toimunud õnnetus. Läbi mängu tutvume lähemalt arstide tööga ning millal on õige aeg arsti juurde pöörduda.
Selleks igal lapsel tuleb kaasa võtta oma kaisuloom ning mõelda välja lugu, mis kaisukaruga juhtus.

Tunni eesmärk on vähendada hirmu tervishoiutöötajate ees.

Kestus: 45 min
Hind: 5 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

UUS! UNIMÜTS

Magamine on mõnus ja kasulik. Värskel unenäitusel uurime, kuidas uneks valmistuda ja hästi välja puhata. Räägime unetervisest, ööpäevarütmist, magamamineku õigest kellaajast, unenägudest ja unejuttudest.

Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Tervisemuuseumi uue näituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Kestus: 45 min
Hind: 5 € laps

NB! Pakume alates 17. oktoobrist 2023

EDASI BRONEERINGUVORMI

SÖÖ TERVISEKS

Söömine ei ole keeruline kunst, aga kuidas süüa nii, et püsida terve ja õnnelik? Toidul on inimese elus suur roll ja seepärast on tähtis omandada algteadmised tervislikust toitumisest võimalikult varakult.

Uurime, kuhu läheb toit pärast allaneelamist ja mis sellega seedeelundkonnas juhtub.

Räägime tervisliku ja säästliku toitumise vajadusest ning seostame seda taldrikureegli ja toidupüramiidiga. Arutleme, milleks on hea mitmekesine toitumine ja miks mõned toiduained on kasulikumad kui teised.

Tunnis osalenud laps oskab teha söögilauas teadlikumaid valikuid ja mõistab paremini elustiili mõju organismile.

Kestus: 45-60 min
Hind: 5 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

MINU BAKTERID

Aastanäitusest “Mina, superorganism” inspireeritud muuseumitund räägib bakterite ja inimese kooselust. Läbi loovtegevuse tutvustame, kuidas keha mikroobikooslused mõjutavad igaühe tervist ja heaolu.

Uurime, kes need bakterid on, kus neid leidub ja millist rolli nad inimese elus mängivad. Lapsed värvivad akvarellidega paberile Petri tassi ja saavad oma töö peale tundi koju kaasa võtta. Eelnevalt selgitame välja, millised bakterid meie ümber ja sees elavad ning teeme tutvust erinevate eluvaldkondadega, kus bakterid on inimese kasuks tööle pandud.

Kestus: 60 min
Sihtgrupp: sobib alates 5. eluaastast
Hind: 5 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

MEISTERDADES TARGAKS

Käelised tegevused ja peenmotoorika ning loovuse arendamine – käte ja silmade koostöö, sõrmede liikumise nõtkus ja täpsus – see kõik on kasulik aju arengule ning vaimsele tervisele.

Külastusjuhi juhendamisel voolime polümeersavist silmamune. Voolimistööd on umbes 2-5 cm suurused ja sobivad nii kaela kui seinale riputamiseks. Sel ajal kui savi ahjus küpseb, lähevad lapsed külastusjuhiga näitusele, et saada meisterdatud silmade kohta rohkem teada. Polümeersavist taiesed saavad muuseumis valmis ning iga meistrimees võtab oma töö endaga kaasa.

Perioodiks 1.-22. detsember on võimalik tellida jõuluteemalist meisterdamist.

Kestus: 60 min
Sihtgrupp: soovitav alates 5. eluaastast
Hind: 6 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI

NÄGEMATA NÄHTUD MAAILM

Elu ilma nägemiseta on paljudel raske ette kujutada. Meie ümber on aga inimesi, kes ei näe üldse või näevad väga halvasti ja selles tunnis me sellist elu avastamegi.

Uurime, kuidas silmad ja nägemine toimivad ning räägime, miks on osadel inimestel prillid.

Õpime tundma erinevaid abivahendeid, mis pimedate elu lihtsamaks teevad. Katsume punktkirja ning iga laps saab teha kombitava joonistuse, mille ka enesega koju kaasa viib.

Mängime läbi pimedana liikumise ja pimeda saatmise ning teeme juttu juhtkoertest.

Tunnis osalenud mõistavad nägemismeele osa ümbritseva maailma tajumisel ja oskavad pöörata silmade tervisele suuremat tähelepanu.

Kestus: 45-60 min
Hind: 5 € laps

EDASI BRONEERINGUVORMI