Lasteaed

UUS! ÕNNESEEN

Õnn on teema, mis tekitab hulgaliselt küsimusi nii suurtes kui väikestes mõtlejates. Mis on õnn ja kuidas seda leida, mis aitab mõnel inimesel olla õnnelikum kui teised?

Õnnenäituse lastetasandilt leiavad mudilased nippe, kuidas igaüks saab hoolitseda oma vaimse tervise eest. Koos mängides uurime, milliseid tundeid inimesed kogevad, kuidas neid ära tunda ja tugevate emotsioonidega toime tulla.

Tunni tegevused tuginevad Tervisemuuseumi aastanäitusel “Palju õnne?!”

Sihtgrupp: lasteaed ja 1. kooliaste
Kestus: 45 min
Hind: 5€ laps

BRONEERIN TUNNI

SÜDAMESÕBRAD (ka digitunnina)

Süda on elutähtis organ, mis hakkab lööma juba enne sündi ja jätkab väsimatult kogu elu. Isegi magades. Selleks, et püsida terve, vajab süda teadlikku ja hoolitsevat peremeest.

Muuseumitunnis õpime läbi mänguliste harjutuste, kuidas on südamega seotud kopsud ja vereringe ning kuhu see kõik inimese sees ära mahub. Näitusesaalis uurime, millest veri koosneb ja mida head annab selle voolamine veresoontes. Kuulame südamelööke ja otsime kehalt pulssi ning julgematega vaatame, milline näeb välja päris süda. Arutleme, miks on tähtis südant ja kopse tervena hoida ning õpime olema oma südamele parem sõber.

Digitunnina
Kestus: 40-45 min
Hind: 3€ laps

Muuseumis koha peal
Kestus: 45 min
Hind: 4€ laps

BRONEERIN TUNNI

SÖÖ TERVISEKS (ka digitunnina)

Söömine ei ole keeruline kunst, aga kuidas süüa nii, et püsida terve ja õnnelik? Toidul on inimese elus suur roll ja seepärast on tähtis omandada algteadmised tervislikust toitumisest võimalikult varakult.

Uurime, kuhu läheb toit pärast allaneelamist ja mis sellega seedeelundkonnas juhtub.

Räägime tervisliku ja säästliku toitumise vajadusest ning seostame seda taldrikureegli ja toidupüramiidiga. Arutleme, milleks on hea mitmekesine toitumine ja miks mõned toiduained on kasulikumad kui teised.

Tunnis osalenud laps oskab teha söögilauas teadlikumaid valikuid ja mõistab paremini elustiili mõju organismile.

Digitunnina
Kestus: 40-45 min
Hind: 3€ laps

Muuseumis koha peal
Kestus: 45-60 min
Hind: 4€ laps

BRONEERIN TUNNI

MINU BAKTERID

Aastanäitusest “Mina, superorganism” inspireeritud muuseumitund räägib bakterite ja inimese kooselust. Läbi loovtegevuse tutvustame, kuidas keha mikroobikooslused mõjutavad igaühe tervist ja heaolu.

Uurime, kes need bakterid on, kus neid leidub ja millist rolli nad inimese elus mängivad. Lapsed värvivad akvarellidega paberile Petri tassi ja saavad oma töö peale tundi koju kaasa võtta. Eelnevalt selgitame välja, millised bakterid meie ümber ja sees elavad ning teeme tutvust erinevate eluvaldkondadega, kus bakterid on inimese kasuks tööle pandud.

Kestus: 60 min
Sihtgrupp: sobib alates 5. eluaastast
Hind: 4€ laps

BRONEERIN TUNNI

HAMBATUND “TERVE SUU”

Milleks on meil keel, suulagi, kurgunibu, huuled ja hambad? Suuhügieen mõjutab oluliselt inimese tervist ja seepärast tasub sellele tähelepanu pöörata juba varases eas. Hambatunnis saavad lapsed lähemalt tuttavaks suu erinevate osade ehituse, ülesannete ja toimimisega. Aktiivsel ja mängulisel viisil uurime hambaid suu osana ning hambapesu rolli suuhügieenis. Harjutame hambapesu võtteid ja teeme ise hambapastat.

Kestus: 45-60 min
Hind: 4€ laps

BRONEERIN TUNNI

MEISTERDADES TARGAKS

Käelised tegevused ja peenmotoorika ning loovuse arendamine – käte ja silmade koostöö, sõrmede liikumise nõtkus ja täpsus – see kõik on kasulik aju arengule ning vaimsele tervisele.

Külastusjuhi juhendamisel voolime polümeersavist hambaid, silmamune või baktereid. Voolimistööd on umbes 2-5 cm suurused ja sobivad nii kaela kui seinale riputamiseks. Sel ajal kui savi ahjus küpseb, lähevad lapsed külastusjuhiga näitusele, et saada meisterdatud hammaste, silmade või bakterite kohta rohkem teada. Polümeersavist taiesed saavad muuseumis valmis ning iga meistrimees võtab oma töö endaga kaasa.

Kestus: 60 min
Sihtgrupp: soovitav alates 5. eluaastast
Hind: 5€ laps

BRONEERIN TUNNI

ÕNNETUS EI HÜÜA TULLES

Ka kõige turvalisemas kodus või lasteaiarühmas võib peituda ohte, mida pole tähele pandud või osatud isegi karta. Kuidas käituda nii, et püsiksime terved ja rõõmsad? Kuidas ennetada õnnetusi ja mida teha siis, kui häda on käes? Nende küsimustega selles muuseumitunnis tegelemegi. Õpime lihtsamaid esmaabivõtteid ja kuidas kutsuda abi. Vaatame ka seda, kuidas elustada inimest.

Kestus: 45-60 min
Sihtgrupp: soovitav alates 4. eluaastast
Hind: 4€ laps

BRONEERIN TUNNI

NÄGEMATA NÄHTUD MAAILM

Elu ilma nägemiseta on paljudel raske ette kujutada. Meie ümber on aga inimesi, kes ei näe üldse või näevad väga halvasti ja selles tunnis me sellist elu avastamegi.

Uurime, kuidas silmad ja nägemine toimivad ning räägime, miks on osadel inimestel prillid.

Õpime tundma erinevaid abivahendeid, mis pimedate elu lihtsamaks teevad. Katsume punktkirja ning iga laps saab teha kombitava joonistuse, mille ka enesega koju kaasa viib.

Mängime läbi pimedana liikumise ja pimeda saatmise ning teeme juttu juhtkoertest.

Tunnis osalenud mõistavad nägemismeele osa ümbritseva maailma tajumisel ja oskavad pöörata silmade tervisele suuremat tähelepanu.

Kestus: 45-60 min
Hind: 4€ laps

BRONEERIN TUNNI