3 sündmust kevadpühal Tervisemuuseumis

Kolmapäeval, 1. mail, on muuseum tavapäraselt avatud kl 10-18. Lisaks sellele toimub majas kolm üritust lastele ja täiskasvanutele.

Kohtade arv üritusele on piiratud ja varajasele ostjale eelmüügist Fientas hinnad veidi soodsamad. Sama piletiga saad soovi korral enne või pärast etendust külastada ka näituseid “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”.

NB! Muuseumikaardiga muuseumisse  prii sissepääs ja tasuta osavõtt üritustest. Selleks kasuta Fientas piletit ostes sooduskoodi “muuseumikaart”.

Silma meisterdamise töötuba

Käelised tegevused ning loovuse arendamine – käte ja silmade koostöö, sõrmede liikumise nõtkus ja täpsus – see kõik on kasulik aju arengule ning vaimsele tervisele. Töötoa juhendaja eestvedamisel voolime polümeersavist silmamune. Voolimistööd on umbes 2-5 cm suurused ja sobivad nii kaela kui seinale riputamiseks.

Sel ajal kui savi ahjus küpseb, külastatame näitust, et saada silmade kohta rohkem teada. Polümeersavist taiesed saavad muuseumis valmis ning iga meistrimees võtab oma töö endaga kaasa.

Osta pilet |   Facebook

Südamekaartide meisterdamise töötuba

Töötoas räägime südamest. Näitusel uurime südant ja veresooni. Arutleme, miks on meil verd ja südant vaja. Miks on inimesed soojad? Kas süda on kõigil soe? Kas veri võib tarduda? Kuidas süda südamekujuliseks sai? Kas armastus tuleb südamest?

Valmistame südamliku kaardi, mille saad kinkida peagi saabuval emadepäeval oma armsale emale või vanaemale. Samuti südamesõbrale või kellelegi olulisele, kes sinu südames pesitseb.

Osta pilet  | Facebook

Teadusteater “Avalik lahkamine”

Tervisemuuseum kutsub avastama inimkeha sisemust ja värskendama teadmisi meditsiiniajaloost. Etenduse esimeses pooles meenutame, mida on anatoomiast arvatud enne meie aega ning teises pooles võtame appi täismõõdus õppenukk Markuse ja plastinaadid muuseumikogust. Uurime, millised näevad välja siseelundid ja milleks neid vaja läheb. Näpuotsaga huumorit, põnevaid lugusid ja uusi teadmisi – see on avalik lahkamine.

Teadusteater sobib alates 14. eluaastast. Vaatemäng toimub Tervisemuuseumi pööningukorruse hubases ringauditooriumis.

Osta pilet  | Facebook