Eesti Tervisemuuseum teeb koostööd loengusarjaga “Tervise teerajad”

Neljapäeval, 11. veebruaril kutsume osalema Eesti Tervisemuuseumi ja Kadaka Konverentside ühisel loenguõhtul “Avameelselt sinu kehast”, mis kuulub koolitustesarja “Tervise teerajad”. Üritusel esineb Tervisemuuseumi külastusjuht Jegor Jermakov.

Loengul osalejad lihvivad oma teadmisi inimese anatoomiast ja füsioloogiast ning saavad teada olulisi ja huvitavaid fakte inimkehast. Ettekannet rikastavad Tervisemuuseumi kogust pärinevad palsameeritud päris elundid ehk plastinaadid. Esemete ja nende taga peituvate lugude abil saab vastuseid tähtsatele küsimustele – miks kõrge vererõhk on ohtlik, mille pärast peab sööma kiudaineid ja milline on kõige tugevam lihas. Mida rohkem teame ja tunneme oma keha ja selle toimimist, seda lihtsam on teha elus tervislikke valikuid ja olla õnnelikum!

Seminar on eesti keeles ja kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. Pääsmeid hinnaga 15 eurot saab lunastada Fientast või Piletilevi müügipunktidest. Seminar toimub veebiülekandena ja vastavalt kehtestatud piirangutele ka füüsiliselt Kadaka Konverentsides (Kadaka tee 4, Tallinn). Kohapeal on võimalused käte pesemiseks ja desinfitseerimiseks, saadaval on kaitsemaskid.

Eesti Tervisemuuseum (möödunud novembrikuuni Eesti Tervishoiu Muuseum) on pea saja-aastase ajalooga asutus, kust saab teadmisi sellest, kuidas hoida oma keha ja vaim tervena, samuti ülevaate tervishoiu ning Eesti meditsiini ajaloost. Muuseumi missioon on avada inimeseks olemise ilu, võlu ja valu, et oleksime tervemad ja õnnelikumad.

Rõõmu koostöö üle tunneb ka Kadaka Konverentside koolituste koordinaator Leelo Lehtla: “Meil on väga hea meel, et saame teha koostööd nii väärika asutusega, nagu seda on Eesti Tervisemuuseum. Usun, et eelolev loeng täiustab meie kõigi tervisealaseid teadmisi, aidates paremini praegust olukorda mõista.”

Jegor Jermakov on Tervisemuuseumis külastusjuht olnud taasavamise algusest, ligi viis aastat. Igapäevaselt töötab ta laste ja noortega, viies läbi muuseumitunde, töötube ja tuure. Lisaks veab Jegor anatoomiateemalist huviringi abiturentidele, samuti “Teadustrenni” teadushuvilistele noortele. Tegemist on muuseumi ühe säravaima külastusjuhiga – nii kolleegid kui igas vanuses külastajad hindavad tema laia silmaringi ja suurepäraseid teadmisi inimese anatoomia ning füsioloogia vallas.

Kadaka Konverentside “Tervise teerajad” on koolitussari, mis aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Veebruaris on võimalik kuulda veel isiksusepõhisest taimeravist (Irje Karjus, 18.02) ning jooga ja refleksoloogia alustest (Holger Oidjärv, 25. ja 27.02)

Kadaka Konverentsid on uus konverentsikeskus Tallinnas – Kristiine, Mustamäe ja Haabersti piiril. Modernses hoones on avarad ruumid, mida on huvilistel võimalik oma eriilmelisteks sündmusteks rentida.

Lisainfo:
Leelo Lehtla
Koolituste koordinaator
tel: +372 56 685 919
leelo@kadakakonverentsid.ee
kadakakonverentsid.ee