Loeng "Une tervis. Meeste unemured. Näitejuhtumeid unearsti praktikast"

NB! Lükkub kevadesse 2024
Neljapäeval 7.12.23

kell 17.30-19.00
Tervisemuuseumis, Lai 30

Piletid eelmüügist hinnaga 15 eurot.
Kohtade arv on piiratud. Muuseumikaardiga sündmusele tasuta sisse ei pääse.

NB! Loengu piletiga pääsed samal päeva ka näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”. Tule kohale juba enne vestlusõhtut, et näitustel ringi vaadata. Muuseum on avatud kell 10-18.

Sündmus Facebookis

Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Eesti Tervisemuuseumi uus näitus „UNEVERSUM. Näitus unest ja magamisest” kutsub osalema loengul, kus Confido meditsiinikeskuse kopsuarst ja unearst dr Erve Sõõru keskendub peamiselt meeste uneprobleemidele.

Uni on meie igapäeva osa, mis saabub enamasti õhtul pimeduse saabumisel. Uneaeg ei ole puhkeseisund, kus meie kehaga midagi ei toimu. Tänapäevases ühiskonnas on une kvaliteeti negatiivselt mõjutavaid tegureid palju enam kui meie esivanematel. Me peame hakkama saama ja hoolima oma tervisest. Hea, et ka une tervisele ja hea une väärtustamisele on hakatud rohkem tähelepanu pöörama. Tänapäeval me teame unest rohkem, kuid palju on veel avastamata. Loengus keskendun peamiselt meeste uneprobleemidele. Ja tõsi see on – kui ei maga üks voodi kaaslastest, siis on ka teise uni häiritud.

Dr Erve Sõõru, MD, PhD.

Unemeditsiini juurde jõudsin üsnagi juhuslikult, kui Tartu Ülikooli arstiteaduskonna pulmonoloogia residentuuris õppides tuli hingamispuudulikkusega haigetele parimaid ravivõimalusi otsida. Sellele järgnesid õpingud paljude riikide raviasutustes rahvusvaheliselt tuntud kolleegide juures. Omandasin unearsti ja unemeditsiini eksperdi staatuse Euroopa Uneuurijate Seltsi juures. Aastaid hiljem kaitsesin unemeditsiini alase doktoritöö Tallinna Tehnikaülikoolis. Olen Eesti Unemeditsiini Seltsi asutajaliige, president (2011-2018) ja hoolin jätkuvalt Eesti unemeditsiini arengute eest. Olen tegelenud unemeditsiini alaste koolituste ja ravijuhiste ettevalmistamisega, et une uurimine ja uneravi oleks Eestis kõigile kättesaadav. Osalemine konsultandina Eesti Tervisemuuseumi näituse unest ja magamisest „Uneversum“ ettevalmistamisel on olnud põnev väljakutse. Töötan igapäevaselt kopsuarstina ja unearstina Confido meditsiinikeskuses ja Medicumis.

Tervisemuuseumi uue näituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Rohkem infot näituse kohta – Uneversum. Näitus unest ja magamisest.

Tere tulemast Tervisemuuseumisse!