Vestlusõhtu Kene Vernikuga: "Painavad unenäod ja nendega toimetulek"

Neljapäeval 16.05.24
kell 17.30-19.00
Tervisemuuseumis, Lai 30

Vestlusõhtu piletiga pääsed samal päeva ka Tervisemuuseumi näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”. Tule kohale juba enne vestlusõhtut, et näitustel ringi vaadata. Muuseum on avatud kell 10-18.

Piletid eelmüügist hinnaga 15 eurot ja 25 eurot. Kohtade arv on piiratud. Muuseumikaardiga sel korral sündmusele ei pääse.

Sündmus Facebookis

Osta piletid

Uni on vajalik füsioloogiline ja käitumuslik protsess hea tervise ja elukvaliteedi tagamiseks. Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Mõnedele on hea uni reaalsus, teistele aga unistus.

Vestlusõhtul räägime une vajalikkusest ja tutvustame parasomnia rühma kuuluvate häirete sh hirmuunenägude kujunemist. Vaatame täpsemalt, kuidas painavad unenäod tekivad ja kuidas neist vabaneda. Mis toimub ajus unenäo nägemise ajal ja miks unenäod meile vajalikud on.

Uneversumi vestlusõhtul jagab oma kogemusi ja nõuandeid psühholoog ja unenõustaja Kene Vernik.

Ürituse piletiga saad samal päeval külastada Tervisemuuseumi näituseid “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”. Tule kohale juba enne vestlusõhtut, et näitustel ringi vaadata. Muuseum on avatud kell 10-18.

Kohtade arv vestlusõhtule on piiratud. Kui tulete kahekesi, siis kaaslasele sissepääs 33% soodsamalt. Muuseumikaart sündmusele sel korral prii sissepääsu ei võimalda.

Tervisemuuseumi uue näituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Tere tulemast Tervisemuuseumisse ja Uneversumisse!