Tervisemuuseumi õnnenäitus “Palju õnne!?” nüüd avatud Tallinna Tehnikaülikooli muuseumis

Tallinna Tehnikaülikooli muuseum avas oma ruumides täna Eesti Tervisemuuseumi vaimsest tervisest ja õnnest rääkiva näituse “Palju õnne!?”. Näitus tutvustab teaduse avastuste kaudu õnne olemust, neurokeemiat ja positiivse psühholoogia jõudu. Näitus on avatud 21.06.2024-15.06.2025.

Tervisemuuseumi näitus “Palju õnne!?” uurib seda, mis teeb inimesed õnnelikuks ning juhib tähelepanu heaolu ja vaimse tervisega seotud küsimustele. Tegemist on õnne märkamise näitusega, mille eesmärgiks on puudutada igaüht emotsionaalselt ning innustada suhtlust vaimse tervise teemadel oma lähedastega.

Näituselt saab ka mitmeid praktilisi nippe ja näpunäiteid, mis aitavad keskenduda positiivsele jõule enda sees, muuta teadlikult oma elu paremaks ning saavutada sisemist tasakaalu. Ekspositsioon selgitab ka, kuidas meil on võimalik tänu aju plastilisusele end õnnelikuks õppida.

Näituse kuraator Ülle Kask usub, et praegune ebatavaline aeg on suurepärane hetk aruteluks vaimse tervise teemadel: “Meie näitus uurib vaimset tervist läbi kõigi elu aspektide ja praegused muutlikud ajad on heaks momendiks, et mõelda selle üle, mis meid elus tegelikult õnnelikuks teeb.”

Tallinna Tehnikaülikooli muuseumi juhataja, Kadri Kallaste sõnul rõõmustab ülikoolil avanes võimalus Tervisemuuseumi rändnäitust oma majas võõrustada: „Vaimne tervis on meie suure rahvusvahelise kogukonna jaoks väga oluline teema. Ma usun, et meil saab tuleva aasta jooksul olema arvukalt külastajaid, kellele antud näitus väärtuslikku mõtlemisainet pakub“.

Näituse valmimisel olid konsultantideks psühholoogia- ning ajueksperdid, kelle hulka kuulusid teiste seas Anu Realo, Tiina Jõgeda, Jaan Aru, Liisi Kööts-Ausmees, Andero Uusberg ning MTÜ Peaasjad psühholoogid Anna-Kaisa Oidermaa, Minna Sild ja Merle Purre. Näituse tegemist toetasid Tervisekassa, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Teadusagentuur.

Näitus “Palju õnne!?” jääb Tallinna Tehnikaülikooli muuseumis avatuks 15. juunini 2025. Tallinna Tehnikaülikooli muuseum asub Mustamäel, Akadeemia tee 1 ja on avatud E-R 10:00 – 19:00 ning L-P 10:00 – 16:00

Näituse kohta lähemalt www.taltech.ee/muuseum