Perepäev "Avatult murdeeast" 19.11 Tervisemuuseumis

Perepäeval toimuva töötoa kohtade arv on piiratud. Koha kindlustamiseks, osta pilet eelmüügist.

Kuidas keha arengut tähele panna ja aru saada, et kõik kulgeb just nii nagu peab? Kuidas neist teemadest rääkida? Laupäeval, 19. novembril kell 13.00 toimub Tervisemuuseumis perepäev “Avatult murdeeast”. Päeva keskmes olevas töötoas arutleme ühiselt koos peredega murdeeas tekkivatest muutustest. Töötuba on vanusepiiranguta, kuid eeldame, et pere kõige nooremad liikmed on iseseisvad lugejad.

Kava:
13.00 Kogunemine
13.15 Töötuba “Avatult murdeeast”
14.15 Püsinäituse teematubade külastus
Lisaks on muuseumis terve päeva vältel võimalik mööda avastusrada liikuda.

Perepäeval “Avatult murdeeast” uurime mänguliste meetoditega, mida toob endaga kaasa suureks kasvamine ning räägime murdeeas toimuvatest vaimsetest ja kehalistest muutustest ning võtame vaatluse alla parimad viisid enda hügieeni eest hoolitsemiseks. Arendame sobilikku sõnavara kehast rääkimiseks ja arutleme, kellele keha kuulub ning kuidas ja millistel tingimustel peaksid erinevate inimeste vahelised kokkupuuted toimuma. Räägime seksuaalsusest ja soojätkamisest ning sellega seotud tervisest ja heaolust. Mängime „Ei“-mängu, mis julgustab lapsi oma autonoomsuse eest seisma ning tutvume seksuaalõigustega.

Töötoa lõpetab püsinäituse teematubade külastamine. Näha saab inimese elu algust ning loote sünnieelset arengut, samuti avastada meeste ja naiste anatoomiat. Võimalus on ka omal käel ringi vaadata ja külastusjuhile küsimusi esitada.

Programm toetub Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) Euroopa piirkondliku büroo ja Saksamaa Föderaalse Tervishoiuõppe Keskuse koostatud Euroopa seksuaalhariduse standarditele.

Tervishoiumuuseumi seksuaalhariduse arendusprojekt oli nomineeritud 2019. aasta muuseumihariduse edendaja tiitlile.

Töötoa kohtade arv on piiratud.

seksuaalharidus