Perepäev juhtkoertega Tervisemuuseumis 18.03

Laupäeval 18. märtsil 12.30-14.00
Piletid eelmüügis ja koha peal.
Sündmuse piletiga pääsed ka Tervisemuuseumi näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Lapsesuu”.

Sel korral tulevad Lapsesuu perepäeval Tervisemuuseumisse külla juhtkoerad koos koolitaja ja kasutajaga. Räägime, kuidas juhtkoera ära tunda ja kuidas aru saada, et juhtkoer teeb tööd. Arutame, mida teha, kui kohtad juhtkoera ning kuidas aru saada, millal inimene ja juhtkoer vajavad abi. Kas juhtkoer tohib kõikidesse siseruumidesse kaasa tulla, nt muuseumi? Kuidas juhtkoer saab aru, kas fooris on punane või roheline tuli? Kui vanalt saab koerast juhtkoer ja mis saab juhtkoerast siis, kui ta pensionile jääb?

Kl 12.30 koguneme fuajees, mängime läbi pimedana liikumise ja pimeda saatmise. Seejärel kl 13.00–14.00 kohtume suures saalis abikoerte koolitaja ja kasutajaga. Loomulikult tutvume ka koeraga, nii töötava kui ka puhkava juhtkoeraga. Kohale tulevad Julia Kabanova oma juhtkoera Churchilliga ning juhtkoerte treenerid Anu Lokke ja Natalja Stankevitš.

Kohale tulles tasub varuda aega, sest sama piletiga saate ringi vaadata Tervisemuuseumi auhinnatud püsinäitusel “Avameelselt Sinu kehast” ja peagi märtsi teises pooles lõppeval näitusel “Lapsesuu”. Juhtkoertest oleme rääkinud ka meie podcastis Sünaps. Kuula saadet #22 -Teele-teele, juhtkoerad!

Kohtumiseni laupäeval, 18. märtsil Tervisemuuseumis, Tallinna vanalinnas. Perepäevale pääseb muuseumipiletiga – täispilet 10€ ja perepilet 22€. Kuni 8-aastased lapsed pääsevad muuseumisse puhta priilt.

Foto: juhtkoerakasutajad.ee