Perepäev otsingukoertega Tervisemuuseumis 28. jaanuaril

Laupäeval 28. jaanuaril 13.00-15.00
Piletid eelmüügis ja koha peal.
Sündmuse piletiga pääsed ka Tervisemuuseumi näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Lapsesuu”.

Sel korral tulevad Lapsesuu perepäeval Tervisemuuseumisse külla otsingukoerad Ella ja Qupi. Räägime, kuidas otsingukoerad oma nina kasutades inimesi nii metsast, varemetest kui lume alt otsivad. Uurime, kuidas metsas käituda, et ära ei eksiks ja mida selleks teha. Samuti sellest, mida peaks eksimise korral tegema, et abi võimalikult kiiresti saabuks ja kuidas käituda, kui leidjaks on otsingukoer.

Hollandi lambakoer Ella (Raven Darkholme du Rocher des Ducs) ning saksa lambakoer Qupi (Margman Qupido) tegelevad mõlemad ka veepäästega. Räägime natukene ka veeohutusest ja kuidas koerad aitavad, kui peaks juhtuma õnnetus vees olles. Karin ja Helen näitavad kohapealseid võimalusi arvestades koerte oskusi. Samuti vaatame pilte ja videosid erinevatest situatsioonidest. Pärast saab koertega ka mängida, pai teha, maiustusi anda, pilte teha ning koerajuhtidelt küsida nii palju küsimusi kui vähegi pähe tuleb.

Külla tuleb ka vene hurt Nessi omanik Carinaga. Nessi õpib teraapiakoeraks, Carina loomaarstiks. Jutuks tuleb, kuidas koerad saavad inimese tervist toetada.

Töötuba koertega 3. korruse suures saalis algab kell 14. Kohale tasub tulla juba varem, sest kell 13 on võimalik liituda muuseumituuridega Tervisemuuseumi auhinnatud püsinäitusel “Avameelselt Sinu kehast”

Kohtumiseni laupäeval, 28. jaanuaril Tervisemuuseumis, Tallinna vanalinnas. Perepäevale pääseb muuseumipiletiga – täispilet 10€ ja perepilet 22€. Kuni 8-aastased lapsed pääsevad muuseumisse puhta priilt.

Saksa lambakoer Qupi (Margman Qupido)
Hollandi lambakoer Ella (Raven Darkholme du Rocher des Ducs)