Perepäev sõduritega Tervisemuuseumis 25.02

Laupäeval 25. veebruaril 13.00-15.00
Piletid eelmüügis ja koha peal.
Sündmuse piletiga pääsed ka Tervisemuuseumi näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Lapsesuu”.

Sel korral tulevad vahetult peale Eesti Vabariigi sünnipäeva Lapsesuu perepäeval Tervisemuuseumisse külla sõdurid, et tutvustada meile sõdurielu – toitumist ja füüsilise koormusega seonduvat.Oodatud on pered igas vanuses lastega. Riietus võiks olla sportlik.

Töötoad Tervisemuuseumi 3. korruse suures saalis:

  • kl 13.00 – Sõduri toit
  • kl 13.45 – Sõduri koormus

Agne Silde (Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus) juhatusel tutvume sõduri toiduga. Saame teada, milliseid erinevaid toidupakke kaitseväes kasutatakse ning vaatame-maitseme nende sisu.

Kaks tegusat ajateenijat – nooremseersant Martti Kallas ja reamees Maria Grünberg – räägivad, millist võimekust sõdurilt oodatakse, millise koormuse sõdurielu endaga kaasa toob ja kuidas ta seejuures oma tervise korras hoiab. Tutvustatakse varustust ja rakmete kasutusvõimalusi. Lapsed saavad esitada küsimusi, proovida rakmeid ning teha ka ise läbi füüsilised katsed.

Kohtumiseni laupäeval, 25. veebruaril Tervisemuuseumis, Tallinna vanalinnas. Perepäevale pääseb muuseumipiletiga – täispilet 10€ ja perepilet 22€. Kuni 8-aastased lapsed pääsevad muuseumisse puhta priilt.

Foto: mil.ee