Perepäev "Tantsime terviseks!" 7. jaanuaril

Laupäeval 7. jaanuaril 11.00-14.00
Piletid eelmüügis ja koha peal.
Sündmuse piletiga pääsed ka Tervisemuuseumi näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Lapsesuu”.

Liikumine on toitumise ja puhkamise kõrval üks olulisemaid elustiili osi, mis aitab sul kauem tervema ja rõõmsamana püsida. Tants liigutab nii füüsiliselt kui emotsionaalselt ning loob erinevaid võimalusi oma unistuste teostamisel. Tants võimaldab puudutada inimese hinge, ületada sildu lähedase ja kauge, oma ja võõra vahel, saada targemaks ja toetavamaks inimeseks. Tantsimine inspireerib ja innustab ning hoiab meid tervena.

Sel korral räägimegi Lapsesuu perepäeval liikumisest. Kell 11 alustame teematuuri(de)ga Tervisemuuseumi auhinnatud püsinäitusel “Avameelselt Sinu kehast” ja kell 13 ootame kõiki liikumishuvilisi lapsi, nende peresid ja sõpru meie suurde saali osalema tantsulises töötoas.

Koos liikumine on tore ja rikastav ning omab väga arendavat, tervendavat ja lähendavat mõju. Töötoas tehakse läbi mitmeid lõbusaid liikumisülesandeid, mida perede ja sõpradega erinevates olukordades ka hiljem saab korrata. Ühine liikumispraktika on peredele väga kasulik võimalus, et toetada liikumisharjumuste kujunemist ja pakkuda vahvat koos tegutsemise rõõmu. Töötoas liigutakse, mängitakse, inspireeritakse üksteist ja ollakse koos.

Töötoa viib läbi ELIISA SIRELPUU, kes on Eesti Tantsuagentuuri tantsukooli õpetaja, suurepärane koreograaf ning kahe lapse ema. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ning õpib hetkel Tartu Ülikoolis psühholoogiat. Eliisa on arendanud ning täiendanud end lisaks ülikooliõpingutele erinevatel koolitustel nii Eestis kui välismaal. Kõik need erinevad õpikogemused on aidanud tal luua teadmisi ja oskusi, kuidas toetada perede ühist liikumisharjumust, hoida tervist ning arendada loovust ja üksteise toetamist.

Kohtumiseni 7. jaanuaril Tervisemuuseumis, Tallinna vanalinnas.