Tervisemuuseum ja spordimuuseum teevad koostööd koolinoorte liikumisharjumuste kujundamiseks

Eesti Tervisemuuseum
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
PRESSITEADE
26.01.2023

Eesti Tervisemuuseum ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum teevad koostööd koolinoorte liikumisharjumuste kujundamiseks ja Eesti haridussüsteemi toetamiseks.

Alanud liikumisaastal saavad kooliõpilased tulla Tallinnasse Tervisemuuseumisse ning Tartusse Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumisse liikumistundidesse. Koostöös ekspertidega loodud uued haridusprogrammid toetavad formaalharidust ja käsitlevad sama teemat mõlemas muuseumis veidi erineva nurga alt, toetudes kummagi muuseumi tugevustele ja kogemustele.

Koostöö eesmärgiks on anda ühiselt hoogu liikumisaastale ja toetada koolinoorte liikumisharjumuse tekkimist ning püsimist. Liikumisõpetuse eesmärk on terve ja liikuva inimese kujundamine. Tervisemuuseum ja Spordimuuseum ulatavad abikäe kooliõpetajatele ja toetavad formaalharidust spetsiaalsete liikumistundidega, et seda ainet ka muuseumide unikaalses õpikeskkonnas praktiliselt ning kaasavalt läbi viia. Haridusprogrammide väljatöötamisse ja sisuloomesse on kaasatud oma ala eksperdid – sportlased, õpetajad, TÜ Liikumislabor, Eesti Tantsuhuvihariduse Liit jt. Fookuses on õpilaste füüsiline ja vaimne tervis. Liikumistunde pakutakse eesti, inglise ja osaliselt vene keeles.

Eesti Tervisemuuseumi haridus- ja teenuste juht Marleen Soosaar: „Mul on väga hea meel, et kaks lahedat muuseumit Eesti põhja- ja lõunaregioonist on teineteist leidnud ja teevad nüüd koostööd sel nii olulisel teemal. Anname oma parima, et õpetajaid liikumistundide läbiviimisel toetada. Igapäevane liikumine on üks parimaid viise tervise eest hoolitsemiseks ja füüsilise ning vaimse erksuse saavutamiseks ning hoidmiseks.”

„Muuseumid saavad formaalharidussüsteemile pakkuda kasulikku lisaväärtust. Meie programmid on teadusel põhinevad, praktilised ja kaasahaaravad. Eesti Olümpiakomitee 2021. aastal läbi viidud liikumisaktiivsuse uuringu põhjal on laste kehaline aktiivsus üsna madal ning langeb järsult 2. kooliastmes. Hea uudis on aga see, et meie kehad on loodud liikuma ning koos liikumine teeb rõõmsaks,” lisab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi haridusosakonna juht Marju Loorits.

Gruppe liikumistundidesse hakkame vastu võtma veebruarikuu keskpaigast. Tunde saab broneerida Eesti Tervisemuuseumi ning Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi kodulehtedelt www.tervisemuuseum.ee ja www.spordimuuseum.ee.

Eesti Tervisemuuseum Tallinna vanalinnas on elamuslik meelelahutus- ja õpikeskkond, mis aitab inimestel mõista oma rolli tervise hoidmisel ning teha teadlikke valikuid oma heaolu parandamiseks. Populaarsed teaduspõhised anatoomia- ja terviseteemalised näitused jutustavad inimeseks olemise ilust, võlust ja valust ning innustavad tervise eest hoolt kandma. Muuseum talletab Eesti meditsiiniloolist pärandit. Riiklikku kooliharidust toetab rikkalik haridusprogramm lasteaiast gümnaasiumini.

Tartus asuv Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum on Baltimaade suurim spordimuuseum, mille näol on tegemist elamusmuuseumiga. Muuseumis on võimalik kogeda enam kui 15 interaktiivset atraktsiooni, mille põnevates spordiloolistest elamustest saavad osa nii väikesed kui suured. Samuti on spordimuuseumis olulisel kohal haridustegevus, mis on pälvinud ka väärilise auhinna.

Täiendav info:

Marleen Soosaar
haridus- ja teenuste juht
Eesti Tervisemuuseum
tel. +372 5698 5919
marleen@tervisemuuseum.ee

Marju Loorits
haridusosakonna juht
Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
tel. +372 5351 5699
marju.loorits@spordimuuseum.ee