Tervisemuuseum on Muuseumiööl avatud

Külasta muuseumiööl Tervisemuuseumi näituseid “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”. Muuseumiööl on Tervisemuuseum avatud kell 18.00-23.00. Sissepääs 1€ (kuni 8-aastased lapsed tasuta). Muuseumikaardiga ja Tallinn Cardiga on sissepääs muuseumisse tasuta. Sissepääsu sulgeme kell 22.30.

Eesti Tervisemuuseum on võtnud oma südameasjaks innustada ja õpetada inimesi hoolitsema iseenda ning lähikondsete tervise eest ja hea enesetundega täiel rinnal elama.

Tervisemuuseumi kolmekeelne, interaktiivne ja teaduspõhine püsinäitus “Avameelselt Sinu kehast” annab põneva sissevaate inimese anatoomiasse ja füsioloogiasse. Räägime, mis on inimese sees ja kuidas inimkeha töötab, samuti sellest, kuidas hoida oma keha terve ja vaim virge.
Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele räägime ka teistel teemadel, mis on meie keha ja tervisega seotud – inimese põlvnemine, elukaar, sünd ja surm, meeled, tervislik toitumine, sõltuvused, hügieen jne. Näitusel on rohkelt käed-külge eksponaate, harivaid digilahendusi ja päris elundeid.

Tervisemuuseumi uue näituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.
Muuseum asub Tallinna vanalinnas 600 aasta vanuses autentselt renoveeritud ajaloolises hoones, mis lisab külastusele ajaloolis-kultuurilist väärtust. Muuseumiööl avanevad ka uksed, mis muidu on avalikkusele suletud.

Loe lisa meie muuseumi kohta: https://tervisemuuseum.ee/