Tervisemuuseumi üritused vanalinnapäevade põhiprogrammis

42. Tallinna vanalinna päevad toimuvad 7.–9. juunil 2024. Tervisemuuseum panustab sel korral põhiprogrammi lausa 6 üritusega:

Soeta omale pääsmed Tervisemuuseumi üritustele Fientast:

Elamusprogrammi, tuuridele ja teadusteatrisse saad tulla ka Muuseumikaardiga. Selleks vormista valitud üritusele Fientas tasuta pilet ja esita muuseumisse tulles koos sellega soodustust tõendav Muuseumikaart. Tasuta pilet kehtib Muuseumikaardi omanikule.

Ürituse piletiga saad samal päeval ka Tervisemuuseumi näitustel “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum” iseseisvalt ringi vaadata. Muuseum on avatud kell 10-18.

Elamusprogramm “Mina, superorganism – lugu bakterite ja inimeste kooselust”.

Maakera on mikroobide planeet, millel elamiseks vajab iga organism oma kaitsvat mikroobikooslust. Inimese kehas ja kehal elavad bakterid mängivad olulist rolli meie enesetunde ja füüsilise ning vaimse tervise kujunemisel. Mikroobid võivad olla nii meie sõbrad kui ka vaenlased, tervise tagab nende mitmekesisus ja tasakaal.

Tervisemuuseumi teematubades räägime inimesega koos elavatest kasulikest ja kahjulikest bakteritest ning nende seostest tervise ja elustiiliga. Teemat täiendame põnevate katsetega ning teeme vaimu ja seedimist turgutavaid joogaharjutusi. Halva ilma korral toimub kogu üritus siseruumides.

Piletid üritusele eelmüügist Fientas 10 eurot ja kohapeal vabade kohtade olemasolul 12 eurot. Kohtade arv elamusprogrammi on piiratud. Üritus kuulub 42. Tallinna vanalinna päevade põhiprogrammi.

Broneeri koht / osta pilet

Giidituur aastanäitusel “Uneversum”

Tervisemuuseumi aastanäitus unest ja magamisest „Uneversum” väärtustab und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Pilet eelmüügist Fientas 8 eurot ja ürituse toimumise päeval kohapeal vabade kohtade olemasolul 12 eurot. Kohtade arv tuurile on piiratud. Üritus kuulub 42. Tallinna vanalinna päevade põhiprogrammi.

Broneeri koht / osta pilet

Teadusteater “Avalik lahkamine”

Tule avastama inimkeha sisemust ja värskendama teadmisi meditsiiniajaloost. Teadusteatri etenduse esimeses pooles meenutame, mida on anatoomiast arvatud enne meie aega ning teises pooles võtame appi täismõõdus õppenukk Markuse ja plastinaadid muuseumikogust. Uurime, millised näevad välja siseelundid ja milleks neid vaja läheb. Näpuotsaga huumorit, põnevaid lugusid ja uusi teadmisi – see on avalik lahkamine. Teadusteater sobib alates 14. eluaastast.

Vaatemäng toimub Tervisemuuseumi pööningukorruse hubases ringauditooriumis.

Pilet eelmüügist Fientas 10 eurot ja ürituse toimumise päeval kohapeal vabade kohtade olemasolul 12 eurot.  Kohtade arv üritusele on piiratud. Üritus kuulub 42. Tallinna vanalinna päevade põhiprogrammi.

Broneeri koht / osta pilet

Kuraatorituur aastanäitusel “Uneversum”

Tervisemuuseumi aastanäitus unest ja magamisest „Uneversum” väärtustab und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda. Juhendatud tuuri viib läbi näituse kuraator Ülle Kask.

Pilet eelmüügist Fientas 8 eurot ja ürituse toimumise päeval kohapeal vabade kohtade olemasolul 12 eurot. Kohtade arv tuurile on piiratud. Üritus kuulub 42. Tallinna vanalinna päevade põhiprogrammi.

Broneeri koht / osta pilet