Tervisemuuseum viib lustaka “Lapsesuu” raamatukogudesse üle kogu Eesti

Alates aprillist jõuab Eesti Tervisemuuseumi menukas “Lapsesuu” näitus raamatukogudesse üle kogu Eesti. Aasta jooksul on võimalik tutvuda näitusega kokku 12-s raamatukogus alates Põltsamaast kuni Pärnu ja Saaremaani. Esimene peatuspaik on Tartu Linnaraamatukogu Annelinna harukogus, kus näitus on üleval kuni aprillikuu lõpuni. 

Avameelne ning lustakas näitus “Lapsesuu” on loodud koostöös Tervisemuuseumi peamise külastajaskonnaga ehk peredega. Näituse koostamiseks koguti lastelt kuuldud naljakaid või mõtlemapanevaid küsimusi ning mõtteteri inimkeha ja sellega seotud protsesside kohta. Kõige vaimukamatele pärlitele andis teaduspõhised vastused Eesti Tervisemuuseumi kollektiiv. Selgitustele on oma illustratsioonidega lisanud värvikust kunstnik Liisa Kruusmägi. 

“Lapsesuu” pakub avastamisrõõmu nii ärksatele lastele kui ka nende pereliikmetele, kes jäävad mõnikord hätta laste näiliselt lihtsatele küsimustele vastuste otsimisel. Uudishimu pakub aga palju avastamisrõõmu ning lusti  –  kas sina näiteks tead, miks pimesool ripub või kas ema ja isa saavad rahulikult olla. Vaata lähemalt meie kodulehelt ja mine näitust uudistama raamatukogudesse: https://tervisemuuseum.ee/exhibition/lapsesuu/

Eesti Tervisemuuseum avab inimeseks olemise ilu, võlu ja valu. Muuseum töötab selle nimel, et Eesti inimene oleks tervem ja õnnelikum. Tervisemuuseum pakub lisaks püsi- ja teemanäitustele ka mitmekesist haridusprogrammi ning publikuprogrammi. Läbi mitmete lugude loob muuseum seoseid tervishoiu mineviku, oleviku ja tuleviku vahel. 

 

Lisainfo:
Kersti Möldre
kersti@tervisemuusem.ee
www.tervisemuuseum.ee