Vestlusõhtu "Unemured. Kuidas aitab pulsikell?" 18.04

Neljapäeval 18.04.24
kell 17.30-19.00
Tervisemuuseumis, Lai 30

Vestlusõhtu piletiga pääsed samal päeva ka Tervisemuuseumi näitustele “Avameelselt Sinu kehast” ja “Uneversum”. Tule kohale juba enne vestlusõhtut, et näitustel ringi vaadata. Muuseum on avatud kell 10-18.

Piletid eelmüügist hinnaga 15 eurot ja 25 eurot. Kohtade arv on piiratud. Muuseumikaardiga sel korral sündmusele ei pääse.

Sündmus Facebookis

Osta pilet

Uni on vajalik füsioloogiline ja käitumuslik protsess hea tervise ja elukvaliteedi tagamiseks. Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Mõnedele on hea uni reaalsus, teistele aga unistus. Sellele unistusele lähemale jõudmiseks saab appi tulla ka nutikell.

Nuti-pulsikell on unehäirete skriiningu seade. Une pikkus, ärkamised, sügava une ja REM une osakaal, norskamine, liikumised, hapnikutase ja pulsisagedus annavad aimu une kvaliteedist. Uneaegse kehatemperatuuri pikemaaegne jälgimine aitab määrata kronotüüpi ja tööaja eelistust. Toatemperatuuri jälgimisest on abi magamistoa kliima kujundamisel.

Une eest kanname hoolt juba päevasel ajal. Abi on läbitavate sammude arvu tõstmisest ja teatud tegevustele õige aja leidmisest. Pulsi löögisageduse hindamine võimaldab juhtida treeninguid. Paljud on seadme igapäevased kasutajad, teised kasutavad neid aeg-ajalt oma tervise hindamisel, kolmandad aga ei ole veel pulsikella kasutama hakanud. Siiski võib pulsikell olla abiks igaühele tervise ja une jälgimisel.

Uneversumi vestlusõhtul jagab oma kogemusi ja nõuandeid kopsu- ja unearst dr Erve Sõõru, MD, PhD.

Tervisemuuseumi uue näituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Tere tulemast Tervisemuuseumisse ja Uneversumisse!