„UNEVERSUM. Näitus unest ja magamisest" publikuprogramm

Eesti Tervisemuuseumi uus näitus “UNEVERSUM. Näitus unest ja magamisest” kutsub avastama!

Miks me magame ning mis juhtub, kui me seda ei tee? Meie uus näitus “UNEVERSUM. Näitus unest ja magamisest” väärtustab und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Koos uue näituse avamisega saab osa võtta ka põnevast ning mitmekesisest publikuprogrammist:

  • 27. aprillil algusega kell 17.30 kuraatorituur – seota pilet Fientast!
  • 11. mail algusega kell 17.30 giidituur (vene keeles) – seota pilet!
  • 25. mail algusega kell 17.30 kuraatorituur (tuuri viib läbi näituse kuraator Ülle Kask) – soeta pilet!

Näituse kuraatori Ülle Kaski sõnul on uneteadus viimased 10 aastat väga palju edasi arenenud ning praeguseks on teaduspõhist materjali piisavalt, et teha unest korralik ja silmaringi avardav ülevaatenäitus. Nüüdseks võime ka kindlalt väita, et hea uni pole ajaraiskamine või luksus, mida endale aeg-ajalt rohkem lubada, vaid bioloogiline vajadus ning kõige vajalikum tegevus. Inglise neuroteadlane Matthew Walker nimetab und intrigeerivalt „revolutsiooniliseks imerohuks”, mis parandab mälu, teeb ilusaks, vähendab söögiisu, pakub kaitset haiguste eest, suurendab õnnetunnet ja pikendab eluiga.

Juuni alguses võtame luubi alla aga beebide magamise. Teadmisi ja kogemusi jagab andragoog ja Kaisukoolis pikaajalise kogemusega lapsevanemate nõustaja Kristi Arendi. Räägime, millised on une erinevad lähenemised, mis on imiku une eripärad ja magamist mõjutavad tegurid. Vestlusõhtul saame teada, mida võiksid värsked lapsevanemad teada lapse magamisest esimestel eluaastatel.

 

Loe lähemalt Uneversumi kohta uneversum.ee. Tutvu ka meie virtuaalnäitusega „Unelood”, mis avab unenägude põnevat maailma koos eestlaste värvikate unenägudega.