Kolm Tallinna vanalinna muuseumit kutsuvad sind Uneversumisse!

Unel on meie elus ülitähtis roll. Märkame seda eelkõige siis, kui tunneme sellest puudust. Magamata inimene on hajevil ja halvas tujus, unustab palju ning tema stressitase ja risk haigestuda on kõrged. Igatseme tunnet olla päeval tõeliselt ärkvel ja öösel sügavas unes. Üldinimliku vajadusena ümbritseb uni meid kõikjal – alates argipäevast fantaasiate ja kunstini välja. “Uneversum” avab just une erinevaid tahke.

Tervisemuuseumi näitus “Uneversum. Unest ja magamisest” väärtustab und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ja vaatame, kuidas inimesed magavad ning mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda. Vaata ka unenägude maailma käsitlevat virtuaalnäitust “Unelood”.

Eesti Tervisemuuseumi näitus “Uneversum” une tähtsusest ja magamise olulisusest.

14.04.2023-17.11.2024

Vaata lähemalt!

Näitus „Uneversum. Unede torn“ otsib unenägude ja loovuse seoseid. Kas loovad inimesed näevad rohkem ja erilisemaid unenägusid? Või vastupidi – on unenäod ise loovuse allikaks? Viime teid unede torni, kus kuulete teatriinimeste unejutustusi, mis kummastavad, hirmutavad, panevad muigama ja tekitavad tunde, et maailm on tegelikult suurem, kui see igapäevaselt näib.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus “Unede torn” unenägudest ja inspiratsioonist.

24.05.2023–07.01.2024

Vaata lähemalt!

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitus “Uneversum. Rütmid ja ruumid” uurib aega ja ruumi  unele. Näitusel saab näha disainiprojekte ja plaane, mis tegelevad ajakriisi, progressi ja mitteaktiivsuse kujutamise, spekulatiivsete visioonide ning eksperimentidega magamistoa ruumis ja asemetes. Väljapanekus on teiste seas esindatud järgmised rühmitused, kunstnikud ja disainerid, nagu Archizoom Associati, b210, Mai Bauvald, Niina Eigi, Helle Gans, Martina Gofman, Tõnis Jürgens, Kärt Ojavee, Norman Orro, David Reinfurt, Tõnu Riit, Helga Schmid, Vello Vinn, Tõnis Vint jpt.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi näitus “Rütmid ja ruumid” aja ja ruumi kujundamisest unele.

27.10.2023-28.01.2024

Vaata lähemalt!