Vanalinna päevad Eesti Tervisemuuseumis

Sõltumatu Tantsu Lava liikumise töötuba lastele “MeeleKolu mängud”

  • 4. juuni kell 12.00-13.30
  • Eesti Tervisemuuseum, Lai 30, Tallinn
  • Piletihind koos eelregistreerimisega 6€
  • Vanusele 5-15 aastat

See pole enam kellelegi üllatus, et keha ja vaim on ühe mündi kaks poolt. Kuidas aga aitab liikumine ja tants parandada oma tunnete  ja emotsioonide mõistmist ning arendada eneseväljendust?

4. juunil kell 12:00  toimub Vanalinna päevade raames Tervisemuuseumis Sõltumatu Tantsu Lava poolt läbi viidud liikumise töötuba lastele “MeeleKolu mängud”, kuhu ootame osalema lapsi vanuses 5-15 eluaastat. Ühes töötoaga külastatakse ka meie vaimse tervise teemalist näitust “Palju õnne!?”

Liikumise töötuba lastele “MeeleKolu mängud” on koos olemine, kus mängitakse ja tantsitakse läbi erinevaid tundeid. Enese väljendamisega tegeletakse läbi liikumise ja üksteise tunnetamise nii paaris kui grupis. Tund koosneb peamiselt liikumismängudest ja oma meeleolude ning tunnete füüsilisest väljendamisest. Koosolemine lõpeb ühiselt loodud meeleolude liikumiskavaga ja sellele järgneva vestlusega.

Läbiviijad: Zuga ühendatud tantsijad on tantsijaid ja koreograafe koondav kollektiiv, mis on koos tegutsenud 1999. aastast. Nad on ainus järjepidevalt ja regulaarselt lastele tansulavastusi loov tantsukooslus Eestis.  Nende lastelavastused on pälvinud tähelepanu ja mitmeid teatri- ja tantsuauhindu (Salme Reegi auhind, Draamakese auhind, Teatriaasta auhind, Sõltumatu etenduskunsti auhind, jne) ning nad on esinenud nii Eestis kui väljaspool (Soomes, USA-s, Saksamaal, Leedus, Lätis, Hollandis, Rootsis, Venemaal, Rumeenias, Horvaatias, Poolas, Inglismaal, Palestiinas, Iisraelis).

Muuseumi lahtiolekuajad