Välinäitus “Karskelt, kultuurselt või põhjani?” rändas Maanteemuuseumisse

Sadakonna aastaga on Eestis korduvalt vahetunud poliitilised režiimid, igal neist oma nägemus alkoholipoliitikast. Tervisemuuseumi välinäitus “Karskelt, kultuurselt või põhjani?”, mis räägib karskusliikumisest ja alkoholipoliitikast Eestis erinevatel aegadel, läks rändama ja sel suvel leiad selle Eesti Maanteemuuseumist.

Näituse kuraator, Tervisemuuseumi peavarahoidja Eero Kruusmaa põhjendab näituse teemavalikut: “Alates esimese karskusseltsi asutamisest Toris 1889. aastal on riiklik alkoholipoliitika muutunud seinast seina – kuivast seadusest liberaalse alkoholitarbimiseni, puskariajamisest riiklike alkoholipoodideni. Näitusel toome välja möödunud aegade alkoholipoliitika ja karskusliikumise sõlmpunktid ning tutvustame eri aegade propagandatrükiste visuaalset keelt. Näituse kaugem eesmärk on panna iga külastajat analüüsima enda suhet alkoholiga ning indiviidi rolli eeskujuks olemisel.”

Näituse kujundaja on Maria Muuk. Visuaalse poole rikastamisel olid headeks partneriteks Eesti Rahvusraamatukogu ja Tervise Arengu Instituut.

Vaata lisaks.