Pressiteade: Sel suvel toimub Laial tänaval suur rahvusvaheline muusikafestival

Pressiteade
1.04.2022
Eesti Tervisemuuseum

Eeloleval suvel toimub Tallinna vanalinnas Laial tänaval esmakordselt rahvusvaheline muusikafestival “Rock at Broadway 2022”, mis toob lavale põnevad kollektiivid Eestist ja mujalt maailmast.

Festivali viiel laval astuvad kodumaistest artistidest üles Tervisemuuseumi edetabeleid vallutav vokaalinstrumentaalansambel “Sigaretid ja Viinad”, Loodusmuuseumi roherocki viljelev legendaarne powertrio “Nahkhiir”, Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi oskuslikult avangardi ja indiepop’i sünteesiv “EDTMXYZ”, Nukuteatrimuuseumi folksensatsioon “Puust Poiss” ja Ajaloomuuseumi tõusev tantsumuusikatäht “DJ Grassland”. Üritusele lisavad eksklusiivsust mitmed legendaarsed muusikalikontserdid Laia tänava nimekaimult Broadwaylt New Yorkist – Moulin Rouge, The Lion King, The Phantom of the Opera, The Little Prince, Harry Potter jpt.

“Pidasime siin Laial tänaval pikalt nõu ja panime seljad kokku heade koostööpartneritega Loodusmuuseumist, Tarbekunsti- ja Disainimuuseumist, Nukuteatrimuuseumist ning Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonest, et äratada meile nii oluline Lai tänav oma täies hiilguses taas elule peale muuseumimaastikku räsinud COVID-pandeemiat,” räägib Andres Arendi Tervisemuuseumi turundustiimist. “Rõõm on lisada traditsiooniliste muusikafestivalide nagu Jazzkaar ja Tallinn Music Week säravasse skeenesse veel üks pealinnas resideeruv ja inimestele mugavalt ligipääsetav muusikasündmus.”

Äsja ametisse astunud New Yorki uus linnapea Marc Adams tunneb uhkust, et saab panustada väiksema venna tegemistesse ja kultuurielu edendamisse. “Well, oleme juba tükk aega Tallinna Laia tänava tegemistel silma peal hoidnud ja seda suurem oli rõõm kui meile tehti ettepanek teie muusikafestivalil osaleda. New Yorki linn toetab üritust rahaliselt ja käivitab linnade vahel uue kiirkruiisilaevaliini, et muusikasõbrad kiirelt ja turvaliselt Suurest Õunast Tallinnasse tuua.”

Festivali ajal kaetakse Lai tänav nädalaks loodussõbraliku asfaltiga ja vabastatakse autodest ning peatatakse ajutiselt Linnateatri ehitustööd. Taasavatakse Tervisemuuseumi keldris tegutsenud legendaarne Kivi baar ning peale kontsertprogrammi lõppu avavad Laia tänava muuseumid oma ruumid öisteks tiksumisteks ühise nimetusega “Ööd muuseumis”. Festivali ametliku järelpeona taaselustatakse Tervisemuuseumi ruumides legendaarne “Kanala pidu”. Kes kunagi käinud, see mäletab ja teab.

Kaugemalt tulijatele pakuvad Laia tänava muuseumid ürituse ajaks majutusteenust. Tornide väljakule rajatakse ultramoodne telkimisala ja sektsioon matkabussidele.

Üritust toetab ja kajastab Tervisemuuseumi taskuhääling Sünaps.

#aprill