Muuseumiöö Tervisemuuseumis

muuseumiöö

Muuseumiöö programm

Öös on unistusi. Unistused on helged ja rõõmsad, unistused on meie tulevik. Suurimad unistajad on lapsed – avameelsed ja uudishimulikud. Kas Sa oskad igale lapse küsimusele vastata?
Tervisemuuseum koos noorte külastajatega unistab, uudistab ja otsib vastuseid sellele, et teha uut näitust “Lapsesuu”! Muuseum kogub laste naljakaid või mõtlema panevaid küsimusi ning mõtteteri inimese keha ja kehas toimuvate protsesside kohta. Parimatele laste lugudele joonistab kunstnik humoorika pildi ja muuseum lisab populaarteadusliku vastuse või selgituse. Lugude kogumine toimub kodulehel ja kohapeal muuseumis.

Muuseumiöö on kord aastas, kuid Tervisemuuseum on avatud kuus päeva nädalas. Tule ja leia see aeg, mil rahulikult muuseumisse tulla, nendesse teemadesse süveneda ja oma iva leida.

 

Püsiekspositsioon

Eesti Tervisemuuseum asub Tallinna vanalinnas uuenduskuuri läbinud kahes keskaegses hoones. Muuseumis on kaasahaarav ja hariv elamus- ning õpikeskkond nii väikesele kui suurele inimesele. Meie auhinnatud püsinäitus “Avameelselt sinu kehast” tutvustab inimkeha põnevat sisemaailma. Ajutised näitused toovad luubi alla hetkel olulisi ja puudutavaid teemasid. Viieteistkümnes teematoas harutatakse inimkeha elundkondade kaupa põhjalikult lahti. Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele räägime ka teistel teemadel, mis on meie keha ja tervisega seotud – inimese põlvnemine, elukaar, sünd ja surm, meeled, tervislik toitumine, sõltuvused, hügieen jne. Näitusel on rohkelt käed-külge eksponaate, harivaid digilahendusi ja päris elundeid.

Muuseumiööl on avatud ka aastanäitus „Palju õnne!? Näitus heaolust, vaimsest tervisest ja tasakaalust”, mida saab külastada 12. juunini 2022. Näitusel uurime, mis teeb inimesed õnnelikuks ning juhime tähelepanu vaimse tervise ja -toimetulekuga seotud küsimustele. Anname praktilisi näpunäiteid, kuidas keskenduda positiivsele jõule enda sees ja muuta teadlikult oma elu paremaks.

Tallinna Sadamas Admiraliteedi basseini ääres saab näha välinäitust “Jälle see pandeemia!”. Näitus käsitleb eelmisel sajandil Eesti elanikke tugevalt mõjutanud nakkushaiguste puhanguid. Kasutades fotosid, plakateid jm visuaalset materjali ning statistikat räägime, kuidas meditsiiniasutused ja erinevad valitsused on nende olukordadega toime tulnud. Kuigi näitus keskendub Eestile, tutvustab see ühtlasi 20. sajandi pandeemiate üldist ajalugu. Vaatluse all on viirused gripist HIVni ja vaktsineerimise edulood. Näituse mahuka virtuaalversiooni leiate veebiaadressilt  www.pandeemiad.ee.

Tavapärasel ajal pakume giidiga muuseumituure eesti, inglise ja vene keeles ning laias valikus muuseumitunde ja haridusprogrammi. Samuti saab meie majas korraldada oma sündmuse – sünnipäeva, seminari, kliendivastuvõtu, meeskonnaürituse või jõulupeo.

Tulge meile külla!

 

Oluline lisainfo

Külastajate rohkuse tõttu Muuseumiööl palume arvestada võimalusega, et sisse pääsemiseks tuleb seista järjekorras. Muuseumiööl on muuseum avatud kuni 23:00. Muuseumiööl maksab muuseumipilet vaid 1€ alates 18:00. Sissepääsu sulgeme 22:30.

Kui sa parasjagu ei saa muuseumisse tule, siis vaata virtuaalnäitust “Jälle see pandeemia!” või kuula Tervisemuuseumi podcasti SÜNAPS, mis vahendab ja ühendab lugusid inimkehast, meditsiiniajaloost ja popkultuurist. Soovid edaspidi olla varakult kursis Tervisemuuseumis toimuvaga? Telli  meie uudiskiri.