Eesti Tervisemuuseum
PRESSITEADE
15.11.2023

Eesti Tervisemuuseumilt ilmus uus populaarteaduslik raamat “Lapsesuu. Uudishimulikult inimesest.”

“Lapsesuu. Uudishimulikult inimesest” on koos laste ja lapsevanematega valminud populaarteaduslik raamat inimese päritolu ja inimeseks olemise kohta. Läbi laste silmade ja suu on see värskendav ja liigutav oma loogilises lihtsuses ja vaimukuses. Tegemist pole lihtsalt kokku korjatud naljakate lapseütlustega, vaid sündinud on asjalik teadusraamat, kus lapsesuu saab ka sisukad vastused.

Raamatu “Lapsesuu. Uudishimulikult inimesest” esitlus toimub kolmapäeval, 15. novembril kell 17.30 Viru Rahva Raamatus. Räägime raamatu sünniloost ja sellega seotud toredatest juhtumistest. Kõvakaanelise ja 157-leheküljelise raamatu väljaandjaks ja autoriks on Eesti Tervisemuuseum. Raamatu tutvustus koos sisukorra ja piltidega.

“Aastal 2022 valminud näitus “Lapsesuu” on osutunud märksa elujõulisemaks kui esialgu plaanisime. Eelmisel aastal jõudsid laste vahvad ütlused ja küsimused kalendriveergudele. Käesoleval aastal rändab Lapsesuu näitus Eestimaa raamatukogudes ja 70 küsimust-vastust koos Liisa Kruusmägi lustakate piltidega kogusime raamatukaante vahele,” räägib Tervisemuuseumi näituste ja kogude juht Jelena Tšekulajeva. “Näeme, et see raamat on abimeheks emadele-isadele, vanaemadele-vanaisadele laste ootamatutele küsimustele vastamisel inimkeha ja inimeseks olemise kohta”.

Tervisemuuseumi turundus- ja kommunikatsioonijuht Andres Arendi lisab: “Oleme tänulikud kõikidele lastele ja lapsevanematele, kes oma vahvaid küsimusi ja lugusid meiega jagasid. Samuti Lasteekraanile ja ajakirjale “Täheke”, kes aitasid neid lugusid koguda. Usume, et raamat toob avastamisrõõmu nii uudishimulikele lastele, kui ka nende vanematele-vanavanematele- Seda raamatut olekski tore üheskoos lugeda, et vajadusel noorematele huvilistele selgitusi anda”.

Raamatu ilmumisse panustasid paljud Tervisemuuseumi töötajad, samuti kunstnik Liisa Kruusmägi, toimetaja Hille Saluäär, disainer Uku Peterson, perearst ja Riigikogu liige Eero Merilind ning head kolleegid Eesti Lastekirjanduse Keskusest. Raamatu väljaandmist toetas rahaliselt Eesti Tervise Fond. Tervisemuuseum tänab kõiki lapsi, lapsevanemaid ja õpetajad, kelle uudishimu, küsimused ja tähelepanekud on selle raamatu aluseks.

Eesti Tervisemuuseum Tallinna vanalinnas on elamuslik meelelahutus- ja õpikeskkond, mis aitab inimestel mõista oma rolli tervise hoidmisel ning teha teadlikke valikuid oma heaolu parandamiseks. Populaarsed teaduspõhised anatoomia- ja terviseteemalised näitused jutustavad inimeseks olemise ilust, võlust ja valust ning innustavad tervise eest hoolt kandma. Muuseum talletab Eesti meditsiiniloolist pärandit. Riiklikku kooliharidust toetab rikkalik haridusprogramm lasteaiast gümnaasiumini.

Pressikontakt:
Andres Arendi