I kooliaste

NB! Alates 2.01.2024 on muuseumitunni hind 7€ õpilase kohta. Juhendatud tuuri tellimisel lisandub muuseumipiletitele tuuritasu 40€ eestikeelse ja 50€ muukeelse tuuri läbiviimise eest grupi kohta. Suuremad grupid jagame parema külastuskogemuse saavutamise eesmärgil kaheks väiksemaks grupiks, sel juhul on tuuritasu 25€ eestikeelse 30€ muukeelse tuuri eest.

UUS! JUTUPLIIATS

Tervisemuuseumi uues tunnis õpime, mis peitub meie naha all. Uurime erinevaid elundkondi, joonistame neid üheskoos ja arutame, kuidas inimese keha töötab.
Koos juhendajaga muuseumist joonistab iga laps ettevalmistatud töölehele luustiku, südame ja veresooned, seede- ja meeleelundid ning aju. Juhendaja joonistab elundkonnad ekraanile ette ja räägib lisaks, miks on neid vaja, mil viisil nad töötavad ning arutame, kuidas kõik elundid meie keha sisse ära mahuvad.

Loomingulises tunnis valmib neli pilti, igal neist üks elundkond.
Pärast tunni lõppu saavad lapsed koos oma õpetajatega avastada muuseumi teematubasid omal käel.

Kestus: 45 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI

UUS! KAISUKARUHAIGLA

Kaisuloomahaigla aitab lastel mänguliselt ravida oma mänguasju. Tunnijuht räägib, mida teha ohuolukorras, kus on vaja ennast või kedagi teist abistada. Samuti räägime kuidas aidata kannatanut, kui on toimunud õnnetus. Läbi mängu tutvume lähemalt arstide tööga ning millal on õige aeg arsti juurde pöörduda.
Selleks igal lapsel tuleb kaasa võtta oma kaisuloom ning mõelda välja lugu, mis kaisukaruga juhtus.

Tunni eesmärk on vähendada hirmu tervishoiutöötajate ees.

Sihtrühm: 1. klass
Kestus: 45 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI

UUS! HAKKAME LIIKUMA

Liikumisaasta puhul oleme koostöös Spordimuuseumi, õpetajate ja valdkonna ekspertidega loonud uue muuseumitunni, mis kutsub lapsi liikuma ja mängima.

Uurime lastega Tervisemuuseumi püsinäitusel inimese luid, liigeseid ja lihaseid, vaatame kuidas keha paindub ja liigub. Tunni teises pooles mängime üheskoos koordinatsiooni- ja liikumismänge, mõtleme milline liikumisharrastus on kõige meelepärasem ning milliseid treeninguid tasub proovida.

Pärast tunni lõppu saavad õpilased avastada muuseumit omal käel, mängida ja uurida meie teematube

Kestus: 45-60 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI

UUS! UNIMÜTS

Magamine on mõnus ja kasulik. Värskel unenäitusel uurime, kuidas uneks valmistuda ja hästi välja puhata. Räägime unetervisest, ööpäevarütmist, magamamineku õigest kellaajast, unenägudest ja unejuttudest.

Parim asi algava päeva alustamiseks on hästi magatud öö. Tervisemuuseumi uue näituse “Uneversum. Näitus unest ja magamisest” eesmärk on väärtustada und kui füüsilise, vaimse ning emotsionaalse stressi leevendajat ja võimekuse taastajat. Piilume magamistuppa ning vaatame, kuidas inimesed magavad ja mis toimub une ajal meie kehas. Jagame häid soovitusi ja praktilisi näpunäiteid parimaks öiseks puhkuseks kõigile, kes soovivad oma unetervise eest hoolitseda.

Kestus: 45 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI

SÖÖ TERVISEKS!

Toidul on inimese elus suur roll ja seepärast on tähtis kujundada harjumused ja omandada algteadmised tervislikust toitumisest võimalikult varakult.

Uurime õpilastega seedeelundkonna toimimist ja selle erinevaid osi. Arutleme tervisliku ja säästliku toitumise vajadusest ning seostame seda taldrikureegli ja toidupüramiidiga. Räägime mitmekesise toitumise tähtsusest, tutvume inimesele vajalike vitamiinide ja toitainetega ning uurime, miks on mõned toiduained kasulikumad kui teised.

Tunnis osalenud õpilane oskab teha toitumisel teadlikumaid valikuid ja mõistab paremini elustiili mõju organismile.

Kestus: 60 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI

MEISTERDADES TARGAKS

Käelised tegevused ja peenmotoorika ning loovuse arendamine – käte ja silmade koostöö, sõrmede liikumise nõtkus ja täpsus – see kõik on kasulik aju arengule ning vaimsele tervisele.

Külastusjuhi juhendamisel voolime polümeersavist silmamune. Voolimistööd on umbes 2-5 cm suurused ja sobivad nii kaela kui seinale riputamiseks. Sel ajal kui savi ahjus küpseb, lähevad lapsed külastusjuhiga näitusele, et saada meisterdatud silmade kohta rohkem teada. Polümeersavist taiesed saavad muuseumis valmis ning iga meistrimees võtab oma töö endaga kaasa.

Perioodiks 1.-22. detsember on võimalik tellida jõuluteemalist meisterdamist.

Kestus: 60 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI

ÕNNETUS EI HÜÜA TULLES

Ka kõige turvalisemas kodus või teel kooli võib peituda ohte, mida alati tähele ei panda või ei osata isegi karta. Kuidas käituda nii, et püsiksime terved ja rõõmsad?

Tunnis suuname lapsi mõtlema võimalikele ohtudele ja nende ennetamisele kodus ja kooliteel. Õpime olema ettevaatlikud ja vajadusel kutsuma abi. Harjutame ka lihtsamaid eakohaseid esmaabivõtteid ja vaatame, kuidas elustada inimest.

Tervisemuuseum oma eksponaatidega pakub ainulaadset keskkonda, sidumaks teoreetiline teadmine esmaabivõttest arusaamaga selle mõjust inimkehale.

Sihtrühm: 2.-3. klass
Kestus: 60 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI

NÄGEMATA NÄHTUD MAAILM

Tänu silmadele ja nägemismeelele saab aju teada suurema osa ümbritsevas maailmas toimuvast. Meie ümber on aga inimesi, kes ei näe üldse või näevad väga halvasti ja seda võib olla paljudel raske ettegi kujutada. Selles muuseumitunnis me sellist elu uurimegi.

Tunnis osaleja saab mängida läbi pimedana liikumise ja pimeda saatmise, samuti proovida järgi punktkirja lugemise ja kirjutamise. Teeme juttu juhtkoertest ning tutvustame erinevaid abivahendeid, mis pimedate ja vaegnägijate elu lihtsamaks teevad. Lisaks selgitame, kuidas vajadusel pimedat abistada. Pöörame tähelepanu ka nägemismeele toimimisele ja silmade eest hoolitsemise olulisusele.

Tunnis osalenud mõistavad nägemismeele tähtsust ning saavad kaasa elulisi oskusi ja soovitusi.

Kestus: 60 min
Hind: 7€ õpilane

EDASI BRONEERINGUVORMI